XX Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski Jachtów Turystycznych

W dniach 28 - 29 września 2002 r. już po raz dwudziesty gościliśmy uczestników Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski Jachtów Turystycznych. Współorganizatorem regat była Rada Naczelna Zrzeszenia Studentów Polskich.

Piątek zapowiadał fatalną pogodę na weekend; padał deszcz i było zimno. Jako organizatorzy byliśmy jednak pewni swego - na sobotę zamówione było słońce i wiatr. Późnym wieczorem w barze "Szklanka" przyjmowaliśmy nawet na tę okoliczność zakłady. Jakież było zdumienie zawodników, gdy w sobotę przywitało ich słońce i wiatr 2B.

Pogoda pozwoliła na rozegranie czterech wyścigów. W klasie 650 wszystkie wyścigi wygrał A. Kuźdub z WSE Olsztyn. Drugie miejsce, również cztery razy zajmował Marcin Sitek z PLUS GSM. W klasie otwartej zdecydowanym faworytem po pierwszym dniu regat był Krzysztof Kozerski, który wygrał trzy wyścigi i raz był drugi.

W niedzielę odbyły się kolejne cztery wyścigi, ale nie przyniosły żadnych zmian w klasyfikacji. Kuźdub wygrał wszystkie, Sitek był trzy razy drugi i raz trzeci. Kozerski w klasie otwartej wygrał trzy biegi; jednego wyścigu nie ukończył z powodu awarii fału grota. Mistrzostwa zakończył Bogusław Bojczuk z RN ZSP rozdaniem dyplomów i nagród ufundowanych przez oficynę wydawniczą ALMAPRESS.