V Mistrzostwa Polski Katamaranów

100 kadłubów na Mistrzostwach Polski.
Tyle kadłubów, czyli równo 50 katamaranów, stawiło się w naszym porcie na V Mistrzostwach Polski Katamaranów w dniach 31 sierpnia - 1 września.

Reprezentowane były różne konstrukcje: od katamaranów plażowych poprzez Hobie Cat, Top Cat, Hobie Tiger, Tornado, do największego pływającego na Mazurach katamarana Rafa HX - konstrukcji Jurka Hrebienia. Wszyscy czekali na wiatr, a na wodzie nie było nawet najmniejszej zmarszczki. W sobotę zdołano rozegrać w żółwim tempie zaledwie jeden wyścig. Wygrał go z dużą przewagą Piotr "Kaczka" Cichocki na Tornado, ubiegłoroczny mistrz Polski w klasie otwartej.

Na szczęście w niedzielę powiało 2-3o B i Komisja Sędziowska pod przewodnictwem Radosława Zadrożyńskiego zdołała przeprowadzić kolejne 3 wyścigi. Zanotowano kilka wywrotek, lecz zawodnicy sprawnie stawiali wywrócone katamarany i ścigali się dalej. W klasie otwartej bezapelacyjnie zwyciężył Piotr Cichocki, który wygrał z dużą przewagą wszystkie wyścigi. Wyraˇnie nie w formie byli bracia Winkowscy z Chojnic, dwukrotni zwycięzcy klasy otwartej w latach poprzednich. W tej edycji regat zajęli dopiero 5 miejsce.

W klasie "A" trwała zacięta walka pomiędzy Janem Rysińskim i Maciejem Stasiakiem. Rysiński zwyciężył w pierwszym i czwartym wyścigu, a w drugim i trzecim zajął drugie miejsce. Stasiak wygrał drugi i trzeci, a w pierwszym i czwartym był drugi. Było to jednak za mało, aby obronić zdobyty w ubiegłym roku tytuł mistrza. O zwycięstwie Rysińskiego przy równej ilości punktów zadecydowała zatem lepsza lokata w ostatnim wyścigu.

W klasie TOP CAT K-1 byliśmy świadkami niespodzianki - faworyta Mariana Tobysa, mistrza z poprzedniego roku, pokonał jednym punktem Jakub Rymkiewicz. W klasie TOP CAT K-2 pewnie zwyciężył Leszek Hermann, który wygrał trzy wyścigi. W klasie plażowej wszystkie wyścigi wygrał Tadeusz Mackiewicz. W klasie Hobie Tiger poza konkurencją był Robert Wilczyński.
Mistrzostwa Polski Katamaranów systematycznie się rozwijają. Duża w tym zasługa sponsorów: w tym roku do głównego sponsora PLUS GSM dołączyły RUCH SA , IMPEXMETAL i POLSKIE RADIO SA. co na przyszłość dobrze wróży imprezie.

Wyniki:
Klasa otwarta: 1. Piotr Cichocki, 2. Zbigniew Piekarski, 3. Adam Skomski
Klasa "A" : 1. Jan Rysiński, 2. Maciej Stasiak, 3. Cezariusz Bigda
Klasa plażowa: 1. Tadeusz Mackiewicz, 2. Piotr Lis, 3.Tomasz Gutmański
Klasa TOP CAT K-1: 1. Jakub Rymkiewicz, 2. Marian Tobys, 3. Włodzimierz Goszczyński
Klasa TOP CAT K-2: 1. Leszek Hermann, 2. Dariusz Jagodzik, 3. Leszek Muza
Klasa Hobie Tiger: 1. Robert Wilczyński, 2. Tadeusz Winkowski, 3. Marcin Geremek

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj56
Wczoraj182
W tym tygodniu434
W tym miesiącu4572
Od 1 stycznia 2015221394

Aktualnie

4
odwiedzających

środa, 22, styczeń 2020

kng

triada

pzzn

msz