II Puchar Prezesa Budimexu

W dniach 14 - 16 czerwca 2002. r gościliśmy prawie 200 żeglarzy z Budimexu (jednej z największych firm budowlanych w Polsce), którzy rozegrali II Puchar Prezesa.

Wystartowało prawie 40 załóg. Odbyć się zatem musiały 2 wyścigi eliminacyjne.

W pierwszym ku zaskoczeniu wszystkich załoga prezesów (sternikiem był Jerzy Kamiński prezes Impexmetalu, a załogantem Marek Michałowski prezes Budimexu) zagapiła się i wystartowała ostatnia, ale na długiej trasie dookoła wszystkich wysp Łabędziego Szlaku radziła sobie doskonale i ostatecznie zajęła 3 miejsce. Jeżeli dodamy do tego, że w drugim wyścigu eliminacyjnym wygrała załoga Waldemara Mierzwy, dyrektora do spraw komunikacji i jednocześnie głównego organizatora regat - sensacja wisiała w powietrzu.

Na wieczornym bankiecie, licznym biesiadnikom przygrywał zespół The Pioruners.
Drugiego dnia obie załogi były trochę niedysponowane i ostatecznie zajęły odpowiednio 12 i 10 miejsce na 26 finalistów. Kończąc regaty prezes Budimexu zapowiedział ich kontynuację w przyszłym roku i jednocześnie jako prezes Krajowej Izby Budownictwa zaprosił do udziału w I Mistrzostwach Polski Budowlanych, które odbędą się w Almaturze w dniach 20 - 22 września 2002 r.
Bankiet kończący regaty, swoim występem uświetnił zespół Kochankowie Sally Brown z Giżycka.

Wyniki:
1. Bogdan Koperny (Mostostal Kraków)
2. Adam Kossakowski (Dromex)
3. Cezary Mrozek (Unibud Podlaski)
4. Marcin Węgłowski (Budimex S.A.)
5. Adam Dziedzic (Mostostal Kraków)
6. Mieczysław Pietrzak (Budimex Olsztyn)

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.