VIII Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych

W dniach 17 - 23 czerwca 2002 r. w rozegrano już po raz ósmy Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Po raz pierwszy odbyły się one na Sasankach, (w poprzednich edycjach żeglarze niepełnosprawni ścigali się na jachtach typu Nash).
Tegorocznym regatom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda i wiatr 2 - 4o B. Pozwoliło to na rozegranie aż 11 wyścigów finałowych systemem przesiadkowym. W czwartek po pierwszych czterech wyścigach finałowych niespodziewanie objęła prowadzenie załoga Czesława Ławrynowicza. Wieczorem uczestnicy regat bawili się znakomicie na dyskotece prowadzonej przez Hirka Wronę. W piątek odbyły się następne cztery wyścigi, po których na prowadzenie wyszła załoga Piotra Nowaka, ubiegłorocznego zwycięzcy.
Wieczorem niestrudzeni zawodnicy bawili się przy ognisku.
W sobotę rozegrano ostatnie trzy wyścigi, po których zakończono Mistrzostwa. Dyplomy i nagrody wręczał Sekretarz Generalny PZŻ - Zbigniew Stosio. Mistrzostwa sponsorowały PZU ŻYCIE S.A., Rafineria Gdańska, Budimex, Almapress, Ruch. Wieczorem po rozdaniu dyplomów i nagród wszyscy wspomagali zespół szantowy, którego koncert trwał ponad 5 godzin, do wczesnych godzin rannych.

Wyniki regat:
1. Piotr Nowak
2. Ławrynowicz Czesław
3. Andrzej Bury
4. Marian Zieliński
5. Bolesław Rozmus
6. Bogusław Sondej
7. Marek Kowalczyk
8. Marek Jagielnicki
9. Jan Kaleta
10. Stanisław Fiłonowicz

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj40
Wczoraj94
W tym tygodniu40
W tym miesiącu2025
Od 1 stycznia 201596799

Aktualnie

4
odwiedzających

poniedziałek, 20, listopad 2017

kng

triada

pzzn

msz