III Warsztaty Żeglarskie dla Osób Niepełnosprawnych

Odbyły się trzecie zorganizowane przez Mazurską Szkołę Żeglarstwa w tym sezonie letnim szkoleniowe warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych.

Warsztaty były całkowicie bezpłatne dla uczestników (zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, instruktorzy, pomoce naukowe), gdyż zadanie było dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Tak samo jak w poprzednich warsztatach wzięło w nich udział 34 uczestników, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski. Warunki pogodowe były bardzo dobre. Było słonecznie i nie zabrakło także wiatru, dzięki czemu było dużo żeglowania zarówno na jachtach kabinowych jak i na dezetach. Zgodnie z zaplanowanym programem odbył się rejs dookoła "Wyspy Giżyckiej" (kanał Piękna Góra, jezioro Tajty, kanał Niegociński, jezioro Niegocin, kanał Łuczański).

Na jeziorze Niegocin uczestnicy mieli okazję podziwiać pokazy lotnicze 15 jubileuszowe międzynarodowe "Mazury Airshow". Tradycyjnie odbyła się również nocna wyprawa dezetami na szanty do Sztynortu.p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj119
Wczoraj144
W tym tygodniu538
W tym miesiącu3225
Od 1 stycznia 2015122798

Aktualnie

2
odwiedzających

czwartek, 21, czerwiec 2018

kng

triada

pzzn

msz