I "Sprawni żeglarze" - Warsztaty Sportowo-rehabilitacyjne

Odbyły się pierwsze zorganizowane przez Mazurską Szkołę Żeglarstwa, w tym sezonie letnim warsztaty sportowo-rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.

Warsztaty były całkowicie bezpłatne dla uczestników (zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, instruktorzy, pomoce naukowe), gdyż zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W warsztatach wzięło w udział 30 uczestników, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski. Warunki pogodowe były bardzo dobre. Było słonecznie i nie zabrakło także wiatru, dzięki czemu było dużo żeglowania na jachtach kabinowych i na dezetach. Były wyprawy kajakowe, a także żeglowanie na katamaranach. Zgodnie z zaplanowanym programem odbył się rejs dookoła "Wyspy Giżyckiej" (kanał Piękna Góra, jezioro Tajty, kanał Niegociński, jezioro Niegocin, kanał Łuczański). Na jeziorze Niegocin uczestnicy mieli okazję podziwiać pokazy lotnicze 15 jubileuszowe międzynarodowe "Mazury Airshow". Tradycyjnie odbyła się również nocna wyprawa dezetami na szanty do Sztynortu.p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj78
Wczoraj194
W tym tygodniu1721
W tym miesiącu4016
Od 1 stycznia 2015220838

Aktualnie

4
odwiedzających

niedziela, 19, styczeń 2020

kng

triada

pzzn

msz