II Warsztaty Żeglarskie dla Osób Niepełnosprawnych

Odbyły się drugie zorganizowane przez nas w tym sezonie letnim szkoleniowe warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych.

Warsztaty były całkowicie bezpłatne dla uczestników (zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, instruktorzy, pomoce naukowe), gdyż zadanie było dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tak samo jak poprzednim razem w warsztatach wzięło udział 34 uczestników, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski.

Warunki pogodowe były bardzo dobre. Było słonecznie i nie zabrakło także (często silnego 4 - 5 B) wiatru, dzięki czemu było dużo żeglowania zarówno na jachtach kabinowych jak i na dezetach. Jachty często żeglowały z zarefowanymi żaglami i jedynym mankamentem silnego wiatru była przez pierwszy tydzień niemożliwość odbywania lotów na motolotni. Zgodnie z zaplanowanym programem odbył się rejs dookoła "Wyspy Giżyckiej" (kanał Piękna Góra, jezioro Tajty, kanał Niegociński, jezioro Niegocin, kanał Łuczański).

Tradycyjnie odbyła się również nocna wyprawa dezetami na szanty do Sztynortu. W wyprawie uczestniczyła dziennikarka z Polskiego Radia, która nagrała wiele materiału, z którego ma powstać reportaż o żeglarstwie osób niepełnosprawnych.

Akcja będzie kontynuowana. Następne Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych dofinansowane przez PFRON odbędą się w terminie 29 lipca - 11 sierpnia 2013 r.p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj4
Wczoraj195
W tym tygodniu945
W tym miesiącu2502
Od 1 stycznia 2015155801

Aktualnie

3
odwiedzających

sobota, 16, luty 2019

kng

triada

pzzn

msz