X Puchar Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością - II Edycja

Rozegraliśmy drugą edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa.

Zawodnicy byli podzieleni na dwie kategorie: żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo (9 załóg) i żeglarzy niesłyszących (8 załóg). Regaty zostały rozegrane na sasankach.

W piątek był dzień treningowy. W sobotę było słonecznie, wiatr 1- 2 B i do obiadu rozegrano 2 wyścigi. Po obiedzie wiatr osłabł i do wieczora zdołano rozegrać z trudem kolejne 2 wyścigi, a trzeci Komisja Sędziowska przerwała. W kategorii żeglarzy niesłyszących wysoką formę zaprezentował Marcin Bodnar, który wygrał 3 pierwsze wyścigi, a w czwartym był drugi. Faworyt Tomasz Gumiński żeglował równo, ale słabo i cztery razy był trzeci. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo trwała zacięta walka: Andrzej Bury aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy w paraolimpijskiej klasie Skud 18 miał 12 punktów, tyle samo co Zbyszek Szczepaniak, który na tych samych Mistrzostwach Europy zajął 5 miejsce. Kilka kolejnych załóg miało tylko o jeden punkt mniej.

Zapowiadała się interesująca walka w niedzielę. Śniadanie zakończono przed godziną 8 rano, zawodnicy wyszli na wodę, ale wiatr słabł i po rozegraniu 2 wyścigów Komisja Sędziowska ponownie trzeci przerwała, a organizatorzy jachty zaholowali do portu. Faworyci Bury i Gumiński żeglowali nierówno - wygrali po jednym wyścigu, ale obaj mieli po jednej wpadce ( 7 i 6 miejsce) i w rezultacie nie odrobili strat z poprzedniego dnia, gdyż Szczepaniak i Bodnar żeglowali równo i również wygrali po jednym wyścigu. Ostatnią szansą dla wieloletnich "etatowych" zwycięzców była planowana tura wyścigów popołudniowych. Niestety po obiedzie wiatru kompletnie nie było, padał deszcz i w tej sytuacji regaty zakończono. Zwycięzcy obu kategorii otrzymali dyplomy, puchary i nagrody książkowe.

Wyniki:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Zbigniew Szczepaniak, Małgorzata Szczepaniak, Mirosław Lisiczyński (10 pkt)
2. Andrzej Bury, Eugeniusz Rakowicz, Bożena Bień (17 pkt)
3. Jaromir Szczepaniak, Ryszard Kwietniewski, Andrzej Maciejewski (20 pkt)

Żeglarze niesłyszący:
1. Marcin Bodnar, Karina Fruba, Marta Markuszewska (6 pkt)
2. Zbigniew Gumiński, Krystyna Gumińska, Izabela Openchowska (12 pkt)
3. Tomasz Gumiński, Anita Wąsik, Monika Szymanek-Szawrecka (13 pkt)p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj89
Wczoraj194
W tym tygodniu1732
W tym miesiącu4027
Od 1 stycznia 2015220849

Aktualnie

3
odwiedzających

niedziela, 19, styczeń 2020

kng

triada

pzzn

msz