IX Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - IV Edycja

Rozegraliśmy czwartą, ostatnią edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Głównym organizatorem był Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych. Regaty były dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W regatach wzięło udział 20 załóg.

Zawodnicy byli podzieleni na dwie kategorie: żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo (10 załóg) i żeglarzy niesłyszących (10 załóg). Regaty zostały rozegrane na sasankach. Piątek był dniem treningowym. W sobotę od rana nie było dobrych warunków pogodowych i rozegraliśmy tylko trzy wyścigi. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo poza konkurencją był faworyt regat Andrzej Bury, który wygrał wszystkie wyścigi z dużą przewagą. W kategorii żeglarzy niesłyszących było blisko sensacji. Faworyt "Gumiś" spóźnił się na start w pierwszym wyścigu i zajął dopiero piąte miejsce. Niespodziewanie pierwszy wyścig wygrała "Śmieszka" Barbara Lepszy. W drugim wyścigu "Gumiś" był pierwszy, ale "Śmieszka" wpłynęła na metę tuż za nim. Niestety "Śmieszka" żeglowała nierówno i w końcówce "Gumiś" okazał się lepszy.

W niedzielę były fatalne warunki pogodowe (wiatr 5 w porywach 6 B i deszcz). Nie zdołaliśmy rozegrać żadnego wyścigu. W tej sytuacji zakończyliśmy regaty. Zwycięzcy obu kategorii otrzymali dyplomy, puchary i nagrody książkowe. Zaprosiliśmy zawodników na jubileuszowy X Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych za rok.

Wyniki:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Andrzej Bury
2. Dariusz Kuśnierz
3. Feliks Basłyk

Żeglarze Niesłyszący:
1. Tomasz Gumiński
2. Barbara Lepszy
3. Marcin Bodnar

Najlepsi sternicy IX Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo - Andrzej Bury
Żeglarze Niesłyszący - Tomasz Gumińskip24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj94
Wczoraj145
W tym tygodniu1258
W tym miesiącu3010
Od 1 stycznia 2015178319

Aktualnie

5
odwiedzających

niedziela, 16, czerwiec 2019

kng

triada

pzzn

msz