Żagle bez barier - warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych 50+

Odbyły się drugie z zaplanowanych w tym sezonie letnim szkoleń żeglarskich dla osób niepełnosprawnych dofinansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego - FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH.

Głównym organizatorem był Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych. Dzięki dofinansowaniu Warsztaty były całkowicie bezpłatne dla uczestników (zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, instruktorzy, pomoce naukowe).

W Warsztatach wzięło udział 21 uczestników. Żeglowali na jachtach kabinowych i dezetach. Było ognisko i wieczorne tańce.

Rok 2012 ogłoszony został Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Dlatego zgodnie z założeniami uczestnicy byli w wieku 50+. Była to okazja do tego, by uświadomić sobie, że w Europie żyjemy dziś dłużej i że cieszymy się dobrym zdrowiem dłużej niż kiedykolwiek wcześniej, oraz bliżej przyjrzeć się możliwościom, jakie z tego wynikają. Dla pokolenia wyżu demograficznego i pokoleń wkraczających w wiek dojrzały aktywne starzenie się oznacza między innymi więcej czasu na to, by cieszyć się dobrym zdrowiem i realizować swoje marzenia. Aktywne starzenie się to nie tylko wyższa jakość życia poszczególnych osób, to również wiele korzyści dla całego społeczeństwa.p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj11
Wczoraj210
W tym tygodniu2067
W tym miesiącu5799
Od 1 stycznia 2015193032

Aktualnie

3
odwiedzających

niedziela, 25, sierpień 2019

kng

triada

pzzn

msz