Burta w Burtę

Pod taką nazwą odbyły się regaty żeglarzy niesłyszących. Głównym organizatorem był Polski Związek Olimpijski Głuchych.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wystartowało 16 trzyosobowych załóg. Regaty zostały rozegrane na sasankach. W sobotę było słonecznie, wiatr 1 - 2 B. Do obiadu rozegraliśmy 2 wyścigi i po obiedzie 3 kolejne. Po pierwszym dniu regat zdecydowanym faworytem był Tomasz Gumiński z Warszawskiego Klubu "Wars", który wygrał 3 wyścigi. Drugie miejsce zajmował Marcin Bodnar, który wygrał 2 wyścigi. Wszystko miało się rozstrzygnąć następnego dnia. W niedzielę w dalszym ciągu było słonecznie, wiatr 1 - 2 B i rozegraliśmy trzy wyścigi. Wszystkie wygrał "Gumiś". Zwycięzcy otrzymali medale, puchary i nagrody książkowe. Zaprosiliśmy zawodników na III Edycję IX Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, która zostanie rozegrana w dniach 24 - 26 sierpnia.