IX Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - II Edycja

Byliśmy gospodarzami drugiej edycji tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami regat byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa.

Regaty były dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zawodnicy byli podzieleni na dwie kategorie: żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo i żeglarzy niesłyszących. Regaty zostały rozegrane na sasankach. Niestety z powodu fatalnych warunków pogodowych odbyły się tylko trzy wyścigi.

W kategorii żeglarzy niesłyszących zdecydowanym faworytem był Tomasz Gumiński z Warszawskiego Klubu "Wars", ale tym razem przegrał jednym punktem z Marcinem Bodnarem, który w tym roku wyrasta na jego głównego rywala w walce o końcowy sukces.

W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo zwyciężył Andrzej Bury z Jastrzębia Zdroju, ale był w słabszej formie i uzyskał tą samą ilość punktów co drugi Grzegorz Włochowicz. Po rocznej przerwie wraca do gry Zbigniew Szczepaniak z Mrągowa , który również zapowiada walkę o końcowe miejsce na podium. Zwycięzcy obu kategorii otrzymali dyplomy, puchary i nagrody książkowe.

Zaprosiliśmy zawodników na III Edycję Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, która odbędzie się w dniach 24 - 26 sierpnia 2012 r.

Wyniki:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Eugeniusz Rakowicz (8 pkt)
2. Grzegorz Włochowicz (8 pkt)
3. Zbigniew Szczepaniak, Małgorzata Szczepaniak(13 pkt)

Żeglarze niesłyszący:
1. Marcin Bodnar (6 pkt)
2. Tomasz Gumiński (7 pkt)
3. Anna Kwiatkowska (11 pkt)p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj1
Wczoraj137
W tym tygodniu138
W tym miesiącu2717
Od 1 stycznia 2015118382

Aktualnie

1
odwiedzających

wtorek, 22, maj 2018

kng

triada

pzzn

msz