IX Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - I Edycja

Rozegraliśmy pierwszą edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami regat byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa.

Zawodnicy byli podzieleni na dwie kategorie: żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo i żeglarzy niesłyszących. Regaty zostały rozegrane na Sasankach. W piątek był dzień treningowy.

W sobotę były idealne warunki, słonecznie, wiatr 2 - 4 B, więc rozegraliśmy aż 6 wyścigów metodą przesiadkową. W kategorii żeglarzy niesłyszących po pierwszym dniu regat zdecydowanym faworytem był Tomasz Gumiński z Warszawskiego Klubu "Wars", który wygrał 5 wyścigów, a ostatni odpuścił. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo prowadził Andrzej Bury z Jastrzębia Zdroju, który był w trochę słabszej formie i wygrał tylko 3 wyścigi.

W niedzielę w dalszym ciągu było piękne słońce, wiatr trochę osłabł do 2 B i rozegraliśmy cztery wyścigi. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo poza konkurencją był Andrzej Bury, który wygrał wszystkie z dużą przewagą. W kategorii żeglarzy niesłyszących Tomasz Gumiński ponownie wygrał trzy pierwsze i także ostatni odpuścił. Zwycięzcy obu kategorii otrzymali dyplomy, puchary i nagrody książkowe. Sędzią głównym regat był Andrzej Szocik. Zaprosiliśmy zawodników na XVIII Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, które zostaną rozegrane w dniach 18 - 21 czerwca.

Wyniki:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Eugeniusz Rakowicz (9 pkt)
2. Feliks Basłyk, Mirosław Lisiczyński, Waldemar Sikora (18 pkt)
3. Jaromir Szczepański, Ryszard Kwietniewski, Andrzej Maciejewski (23 pkt)

Żeglarze niesłyszący:
1. Tomasz Gumiński, Izabela Openchowska, Michał Wargosz (8 pkt)
2. Anna Kwiatkowska, Łukasz Stachecki, Marek Rolnik (19 pkt)
3. Joanna Urbańska, Adrianna Podolska, Adam Sulmicki (25 pkt)p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj168
Wczoraj182
W tym tygodniu546
W tym miesiącu4684
Od 1 stycznia 2015221506

Aktualnie

5
odwiedzających

środa, 22, styczeń 2020

kng

triada

pzzn

msz