VI Integracyjne Regaty Bojerowe PZŻN

Początek tegorocznego sezonu lodowego był fatalny. Zarówno w grudniu jak również do połowy stycznia nie było lodu. Mimo to przygotowaliśmy bojery i czekaliśmy na sprzyjające warunki lodowe, aby rozegrać regaty. W końcu przymroziło i mogliśmy odbyć kilka lotów treningowych.

Na weekend prognoza była niezła i rozegraliśmy pierwsze w tym sezonie lodowym regaty bojerowe. Wprawdzie na lodzie było mało śniegu, ale musieliśmy wyciągać ślizgi daleko (kilka kilometrów za Dębową Górkę na koniec Kisajna), gdyż w pobliżu MCŻiTW wiatru nie było. Niestety nawet tam wiatr był za słaby i musieliśmy przerwać rozpoczęty wyścig. W tej sytuacji w sobotę nie udało się nam rozegrać żadnego wyścigu. Prognozy wiatrowe na niedzielę były lepsze - miało wiać 3 B.

Ponownie wcześnie rano wyciągnęliśmy quadami ślizgi na koniec Kisajna i tym razem wiatr był zgodnie z prognozą, dzięki czemu do południa rozegraliśmy 4 wyścigi, VI Integracyjnych Regat Bojerowych PZŻN, a po krótkiej przerwie jeszcze 4 wyścigi jako VI Puchar Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa w klasie Monotyp XV.

Sędzią głównym regat był Andrzej Szocik. Za tydzień planujemy rozegrać kolejne regaty bojerowe. Będą to VI Otwarte Bojerowe Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych i Lodowy Puchar MCŻiTW w klasie Monotyp XV.

Wyniki:
1. P 15 Łukasz Jedliński, Andrzej Jedliński
2. P 10 Jan Kulewicz, Robert Śliwiński
3. P 6 Jerzy Nowakowski, Łukasz Karasewicz
4. "Kwidzyn" Jan Gotto, Krzysztof Fatygap24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj136
Wczoraj216
W tym tygodniu543
W tym miesiącu4411
Od 1 stycznia 2015168908

Aktualnie

1
odwiedzających

środa, 24, kwiecień 2019

kng

triada

pzzn

msz