VIII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - IV Edycja

Rozegraliśmy czwartą, ostatnią w tym roku Edycję Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Patronat nad regatami objął Minister Jarosław Duda - Pełnomocnik Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

Wystartowało 16 załóg na Sasankach. Pierwszego dnia było pochmurno, lecz nie padało. Był słaby wiatr 1- 2 B i do obiadu rozegraliśmy trzy wyścigi. Po południu rozegraliśmy tylko jeden wyścig, a drugi musieliśmy przerwać z powodu kompletnej flauty.

W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo prowadził faworyt Andrzej Bury z Jastrzębia Zdroju, który wygrał trzy wyścigi i raz był drugi, gdyż w drugim wyścigu zagapił się (aż o 2 minuty) na starcie. W kategorii żeglarzy niesłyszących po pierwszym dniu prowadził faworyt Tomasz Gumiński, który wygrał wszystkie cztery wyścigi. Drugiego dnia z początku było również pochmurno, ale potem wyszło słońce i przy wietrze 2 B rozegraliśmy kolejne 4 wyścigi.

W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo doszło do sensacji. Andrzej Bury nie wygrał żadnego, natomiast rewelacyjną formę zaprezentował Feliks Basłyk z Giżycka, który wygrał trzy wyścigi i raz był drugi. Bury, który był w tych regatach wyraźnie zdekoncentrowany, do końca był przekonany, że ma przewagę punktową nad rywalem. Po dokładnym policzeniu okazało się, że ma tyle samo punktów, tyle samo pierwszych, drugich i trzecich miejsc, więc o zwycięstwie rywala zadecydowało zgodnie z obowiązującymi przepisami lepsze miejsce, które rywal zajął w ostatnim wyścigu.

Tomasz Gumiński utrzymał wysoką formę z pierwszego dnia, wygrał trzy wyścigi i z dużą przewagą całe regaty. Regaty asekurowała Straż Pożarna z Miłek. Zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy, oraz losowali nagrody w postaci książek ufundowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Burmistrza Miasta Giżycka.

Po podliczeniu wyników wszystkich edycji okazało się, że zwycięzcami VIII Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych zostali Andrzej Bury w kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo i Tomasz Gumiński w kategorii żeglarzy niesłyszących. Nie było to niespodzianką, gdyż są to wielokrotni Mistrzowie Polski i zwycięzcy wielu innych regat. Były to ostatnie regaty w sezonie letnim, ale żeglarze niepełnosprawni zimą także nie będą próżnować. Zaprosiliśmy zawodników na cykl regat bojerowych, które rozpoczniemy się jak tylko pozwolą na to warunki lodowe. Wyniki IV Edycji:

Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Feliks Basłyk, Mirosław Lisiczyński, Józef Pawlak (13 pkt)
2. Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Eugeniusz Rakowicz (13 pkt)
3. Waldemar Woźniak, Joanna Sutnik, Stanisław Górniak (15 pkt)

Żeglarze nie słyszący i niedosłyszący:
1. Tomasz Gumiński, Łukasz Szachraj, Barbara Lepszy (7 pkt)
2. Tomasz Morawski, Anna Krata, Anna Olak (17 pkt)
3. Anna Kwiatkowska, Jarosław Dowgwiłło, Marek Sendłak ( 21 pkt)

Wyniki końcowe (łącznie z czterech edycji):
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Andrzej Bury
2. Feliks Basłyk
3. Waldemar Woźniak

Żeglarze niesłyszący:
1. Tomasz Gumiński
2. Anna Kwiatkowska
3. Zbigniew Gumińskip24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj95
Wczoraj145
W tym tygodniu1259
W tym miesiącu3011
Od 1 stycznia 2015178320

Aktualnie

5
odwiedzających

niedziela, 16, czerwiec 2019

kng

triada

pzzn

msz