VIII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - III Edycja

Rozegraliśmy drugą edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Pierwszego dnia były wymarzone warunki - słońce i silny wiatr 4 w porywach 5 B. W tej sytuacji Komisja Sędziowska pod kierownictwem Andrzeja Szocika nakazała refowanie i zarówno zawodnicy niepełnosprawni ruchowo jak i niesłyszący ścigali się na Sasankach.

Pierwszego dnia rozegraliśmy trzy wyścigi. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo wszystkie wygrał faworyt regat wielokrotny Mistrz Polski Andrzej Bury z Jastrzębia Zdroju. W drugim wyścigu zapachniało sensacją. Przez większą część dystansu prowadził Feliks Basłyk z Giżycka, ale był tak szczęśliwy z faktu, że "ogrywa" Mistrza iż ominął linię mety i chciał dalej kontynuować wyścig. Wzbudziło to gromki śmiech wśród pozostałych załóg. Wieczorem "miał przerąbane" i musiał znieść wiele żartów i docinków.

W kategorii żeglarzy niesłyszących po pierwszym dniu prowadził faworyt Tomasz Gumiński, który również wygrał wszystkie trzy wyścigi. Drugiego dnia rano trochę padało, ale był dobry wiatr 2 - 4 B i do obiadu odbyły się 4 wyścigi. Po obiedzie wypogodziło się, wyszło słońce, wiatr osłabł do 1- 2 B i do wieczora rozegraliśmy kolejne trzy wyścigi. Andrzej Bury wygrał wszystkie z wyjątkiem ostatniego, a Tomasz Gumiński był wyraźnie zmęczony i nie wygrał żadnego.

Regaty asekurowała Straż Pożarna z Miłek, która miała jedną interwencję (rozcięty palec). Zaprosiliśmy zawodników na III Edycję VIII Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych w dniach 24-25 września 2011 r.

Wyniki:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Eugeniusz Rakowicz (8 pkt)
2. Waldemar Woźniak, Joanna Sutnik, Agnieszka Mendelska (25 pkt)
3. Feliks Basłyk, Mirosław Lisiczyński, Jarosław Biernacki (26 pkt)

Żeglarze niesłyszący:
1. Zbigniew Gumiński, Ryszard Borsuk, Paweł Bazydło (11 pkt)
2. Tomasz Gumiński, Barbara Chwiałkowicz, Patrycja Kurowska (14 pkt)
3. Joanna Urbańska, Lidia Brzozowska, Adam Sulmicki (22 pkt)p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj132
Wczoraj158
W tym tygodniu839
W tym miesiącu4977
Od 1 stycznia 2015221799

Aktualnie

7
odwiedzających

piątek, 24, styczeń 2020

kng

triada

pzzn

msz