XVII Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych

Rozegraliśmy kolejne Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Jak zwykle byliśmy współorganizatorem wraz z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych. Głównym organizatorem Mistrzostw była Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zawodnicy ścigali się na Sasankach i podzieleni byli na dwie klasy - niepełnosprawnych ruchowo i niesłyszących. Pierwszego dnia padał deszcz, przez większą część dnia bardzo intensywny i zdołaliśmy rozegrać tylko jeden wyścig. Drugiego dnia pogoda się poprawiła, wyszło nawet słońce i rozegraliśmy aż siedem wyścigów systemem przesiadkowym.

W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo zwyciężyła zgodnie z oczekiwaniami załoga wielokrotnych Mistrzów Polski z Jastrzębia Zdroju, a kategorii żeglarzy niesłyszących również załoga wielokrotnego Mistrza Polski Tomka Gumińskiego z Warszawy. Zawodnicy otrzymali medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego i głównego sponsora Mistrzostw - firmę BUDIMEX S.A. Medale i dyplomy wręczał Kamil Petynka Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PFRON, który zaprosił zawodników na kolejne Mistrzostwa za rok.

Wyniki:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Eugeniusz Rakowicz (8 pkt)
2. Waldemar Woźniak, Joanna Sutnik, Agnieszka Mendelska (14 pkt)
3. Mariusz Kołoda, Agnieszka Smolarska, Wiktor Kwiatkowski (25 pkt)

Żeglarze niesłyszący:
1. Tomasz Gumiński, Karolina Osajda, Damian Białoszewski (11 pkt)
2. Zbigniew Gumiński, Anna Olak, Ryszard Borsuk (14 pkt)
3. Joanna Urbańska, Lidia Brzozowska, Adam Sulmicki (20 pkt)p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj60
Wczoraj175
W tym tygodniu450
W tym miesiącu4852
Od 1 stycznia 2015180161

Aktualnie

2
odwiedzających

środa, 26, czerwiec 2019

kng

triada

pzzn

msz