Międzynarodowy Kurs Żeglarski - Litwa, Białoruś, Łotwa pod patronatem Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Kolejny rok dzięki patronatowi i dofinansowaniu przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej , oraz współpracy "Wspólnoty Polskiej", "Bractwa Bracławian", Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa i Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych byliśmy gospodarzami i współorganizatorami międzynarodowego obozu żeglarskiego.

Wzięła w nim udział młodzież pochodzenia polskiego z Litwy, Łotwy i Białorusi. Grupą łotewską "dowodził" Ryszard Stankiewicz Prezes Związku Polaków na Łotwie. Grupą litewską kierował Zygfryd Binkiewicz ze Związku Polaków na Litwie Prezes Oddziału miasta Visaginas. Wprawdzie nie wszyscy rozmawiali po polsku, ale wykazywali wielką chęć nauki zarówno języka polskiego jak i żeglarstwa, więc czynili szybkie i duże postępy.

Po dwutygodniowym szkoleniu teoretycznym i praktycznym wszyscy uczestnicy zdali egzaminy i uzyskali patenty żeglarza jachtowego. Trzy załogi (dwie z Litwy i jedna z Łotwy) wzięły udział w organizowanych przez nas X Międzynarodowych Mistrzostwach Polski DZ - jedynym w Polsce 24-godzinnym wyścigu non-stop.p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj3
Wczoraj195
W tym tygodniu944
W tym miesiącu2501
Od 1 stycznia 2015155800

Aktualnie

3
odwiedzających

sobota, 16, luty 2019

kng

triada

pzzn

msz