Warsztaty żeglarskie osób niepełnosprawnych

Przeprowadziliśmy pierwsze z czterech "pefronowskich" zaplanowanych na ten sezon letni warsztatów żeglarskich dla osób niepełnosprawnych.

Warsztaty były całkowicie bezpłatne dla uczestników (zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, instruktorzy, pomoce naukowe), gdyż zadanie będzie współfinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Uczestnicy żeglowali na jachtach kabinowych, dezetach, katamaranach. Oprócz typowych zajęć teoretycznych i praktycznych poznawali podstawowe znaki żeglarskiego języka migowego, które przekazywał im niezawodny Tomasz Gumiński - autor żeglarskich znaków migowych w wydanym w tym roku podręczniku. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłkach przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego (tonącym był niepełnosprawny instruktor). Każdy mógł spróbować na fantomie jak się wykonuje masaż serca i sztuczne oddychanie.

Paweł i Lucyna Miętrkiewicz z Integracyjnego Klubu Sportowego z Sulechowa zachęcali do uprawiania tenisa na wózkach. Było ognisko i regaty.

Akcja będzie kontynuowana. Następne warsztaty odbędą się w terminach:
4 sierpnia - 17 sierpnia 2011 r.
18 sierpnia - 31 sierpnia 2011 r.
12 września - 25 września 2011 r.p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj164
Wczoraj182
W tym tygodniu542
W tym miesiącu4680
Od 1 stycznia 2015221502

Aktualnie

4
odwiedzających

środa, 22, styczeń 2020

kng

triada

pzzn

msz