V Integracyjne Regaty Bojerowe PZŻN

Tegoroczny sezon lodowy zapowiadał się słabo. Już w grudniu napadało dużo śniegu, lód był cienki, nierówny, nie przyrastał i nic nie zapowiadało polepszenia warunków. Mimo to przygotowaliśmy bojery i czekaliśmy na sprzyjające warunki lodowe, aby rozegrać regaty.

Na szczęście na początku stycznia przyszła odwilż, spadł deszcz, który stopił śnieg i odbyło się kilka lotów treningowych. Na weekend prognoza była niezła i zgodnie z kalendarzem rozegraliśmy pierwsze w tym sezonie lodowym regaty bojerowe. Współorganizatorami regat byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Wprawdzie na lodzie nie było już śniegu, ale musieliśmy wyciągać ślizgi daleko (aż kilka kilometrów za Dębową Górkę na koniec Kisajna), gdyż w pobliżu naszego portu wiatr był za słaby, a dalej do Dębowej Górki był podwójny załamujący się lód.

W sobotę rozegraliśmy 4 wyścigi, ale nie wszyscy zawodnicy dotarli na start. W niedzielę ponownie było mglisto, znowu musieliśmy holować bojery daleko od ośrodka i rozegraliśmy kolejne 5 wyścigów. Sędzią głównym regat był Tadeusz Niewiadomski. Za tydzień będziemy gospodarzami i współorganizatorami kolejnych regat bojerowych. Będzie to V Puchar Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa w klasie Monotyp XV.p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj14
Wczoraj263
W tym tygodniu1181
W tym miesiącu2414
Od 1 stycznia 2015142370

Aktualnie

2
odwiedzających

sobota, 17, listopad 2018

kng

triada

pzzn

msz