VII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - III Edycja

Byliśmy gospodarzami i współorganizatorami ostatniej w tym sezonie żeglarskim edycji VII Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Jak dotychczas bez jakiegokolwiek dofinansowania.

Wystartowało 14 załóg (8 w kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo i 6 w kategorii żeglarzy niesłyszących). Zawodnicy ścigali się na Sasankach. W poniedziałek do obiadu pierwsze 3 wyścigi rozegraliśmy przy pięknej słonecznej pogodzie i porywistym wietrze 3 - 5 B.

Zaczęło się sensacyjnie. W kategorii niepełnosprawnych ruchowo aktualny Mistrz Polski Marian Zakowicz z Jastrzębia Zdroju był dopiero piąty. Prowadził Zbigniew Szczepaniak z Mrągowa. Także w kategorii żeglarzy niesłyszących faworyt Tomasz Gumiński był dopiero czwarty. Prowadziła Alina Iwańska. Po południu Komisja Sędziowska nakazała refowanie, obaj faworyci zaczęli odrabiać straty i zwyciężyli w obu rozegranych wyścigach.

We wtorek pogoda pogorszyła się, zaczął padać deszcz i rozegraliśmy tylko dwa wyścigi. Marian Zakowicz przypomniał sobie, że jest mistrzem i wygrał oba z dużą przewagą, ale strata punktowa z pierwszego dnia była za duża i zajął 2 miejsce. Gumiński ponownie żeglował słabo i w rezultacie zajął również 2 miejsce. Wszyscy zawodnicy otrzymali książki o tematyce żeglarskiej. Puchary i dyplomy wręczał Zbysław Zieliński Prezes PZŻN.

Wyniki III Edycji :
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Zbigniew Szczepaniak, Małgorzata Szczepaniak, Mirosław Lisiczyński (11 pkt.)
2. Marian Zakowicz, Ewa Nazarowska, Eugeniusz Rakowicz (13 pkt. )
3. Joanna Sutnik,Wiesław Nowakowski, Tomasz Dybiec (17 pkt. )

Żeglarze niesłyszący:
1. Alina Iwańska, Patrycja Kurowska, Paweł Puszczyński (13 pkt.)
2. Tomasz Gumiński, Edward Szwertner, Krzysztof Chęciak (15 pkt.)
3. Ewa Dąbkowska, Ania Olak, Radosław Olak ( 15 pkt.)