VI Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych

Tradycyjnie byliśmy gospodarzami i współorganizatorami największej w Europie imprezy żeglarskiej dla osób niepełnosprawnych. Decyzje w sprawie jej dofinansowania przez PFRON zmieniały się kilkakrotnie i zamiast jak dotychczas w czerwcu, mogła się odbyć dopiero we wrześniu.

Przyjechało 220 uczestników, w tym grupy z Łodzi, Bydgoszczy, Elbląga, Stoczka Łukowskiego, Łasina, Filipowa. Głównym organizatorem była Mazurska Szkoła Żeglarstwa we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych. Patronat nad imprezą objął jak w ubiegłym roku Minister Jarosław Duda Pełnomocnik Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

Prognozy pogody były niekorzystne, lecz na szczęście nie padało i przez cały czas trwania imprezy był porywisty wiatr 3 - 5 B. Jachty żeglowały z zarefowanymi żaglami, i uczestnicy, z których ogromna większość była pierwszy raz na wodzie początkowo mieli obawy, lecz szybko przekonali się, że jest bezpiecznie.

W piątek i w sobotę odbyły się wszystkie zaplanowane treningi. Uczestnicy co kilka godzin przesiadali się na inny rodzaj jednostek pływających. Piątkowy wieczór uczestnicy spędzili na wspólnej zabawie z zespołem szantowym "Piorunersi" w hangarze "pod Rekinem", a w sobotę była dyskoteka. Oba wieczory sponsorowała dr. Anna Błaszczyk z firmy "Intermedicus" z Łodzi, która pomaga nam w organizacji festiwali od lat. Pokazy dogoterapii zorganizowała Fundacja "Ama Canem". Do szachów zachęcali szachiści na czele z Krzysztofem Chęciakiem liderem i kapitanem szachowej reprezentacji Polski niesłyszących, srebrnym medalistą Olimpiady Szachowej Niesłyszących 2010 Estoril/Portugalia.

W niedzielę zgodnie z planem rozegraliśmy regaty. Wystartowały Tanga, Dezety i Sasanki. Gościliśmy 4-osobową delegację z Estonii. Bardzo im się podobało i zamierzają we współpracy z nami rozpocząć organizowanie żeglarstwa osób niepełnosprawnych w Estonii.

Dziękujemy licznym wolontariuszom, a szczególnie ekipie żeglujących dziennikarzy z radia Gdańsk i magazynu "Hokej", którzy corocznie pod dowództwem Arka Chomickiego "Chomika" są sternikami na wszystkich Tangach.

Wyniki regat:
Sasanka:
1. Zbigniew Szczepaniak - Grażyna Włodarczyk, Leokadia Andrzejewska, Mirosław Lisiczyński, Małgorzata Szczepaniak
2. Marian Zakowicz - Emilia Gosa, Adam Gosa, Maria Wiaderna, Ewa Nazarowska
3. Eugeniusz Rakowicz -Andrzej Miszczak, Mirosław Szafarz, Sławomir Muszalski, Roman Topolski

Tango:
1. Waldemar Skolimowski - Dariusz Balcer, Błażej Pulakowski, Paweł Wysocki, Joanna Jodzis, Marek Kazimierczyk
2. Arkadiusz Chomicki - Katarzyna Gorgul, Wojciech Gorgul, Stefan Cyruliński, Bartłomiej Mesz, Krzysztof Kębłowski
3. Marek Kubacki - Janina Żłobińska, Czesława Florczyk, Piotr Piechota, Marcin Szylberg, Wiktor Żłobiński

DZ:
1. Feliks Basłyk
2. Tomasz Gumiński
3. Bogdan Wiśniewski

Komandor regat składa podziękowania kadrze za sprawną organizację imprezy a szczególnie:
1. Iza Godlewska i Andrzej Szocik - Biuro Festiwalu
2. Wiesiek Nowakowski - Sasanki
3. Arek Chomicki - Tanga
4. Jerzy Miłosz - Dezety
5. Jurek Hrebień - Katamaranyp24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj57
Wczoraj182
W tym tygodniu435
W tym miesiącu4573
Od 1 stycznia 2015221395

Aktualnie

3
odwiedzających

środa, 22, styczeń 2020

kng

triada

pzzn

msz