XX Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lekarzy

Rozegraliśmy Jubileuszowe XX Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lekarzy. Są to niewątpliwie najstarsze branżowe regaty o tej randze w Polsce. Głównym organizatorem Mistrzostw była Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska, a komandorem regat już trzeci raz był Bogdan Kula. Wystartowało 27 Sasanek z czteroosobowymi załogami. Pogoda była zmienna i prawdziwie żeglarska - w piątek do południa wiało do 7 B i wyścigi zostały odwołane.

Przyspieszyliśmy obiad, trochę przejaśniało i około 13.30 rozpoczęliśmy pierwszy wyścig. Przyjechała ekipa TVP Olsztyn, ale wtedy znowu mocno dmuchnęło i przyszła taka ściana wody, że na kilkadziesiąt metrów nic nie było widać. Wyścig trzeba było przerwać i zniechęcona ekipa TVP odjechała.

My przeczekaliśmy, wiatr zmalał do 3 - 5 B, pokazało się słońce i rozegraliśmy 3 wyścigi. Zapachniało sensacją, gdyż faworyt regat czterokrotny Mistrz Polski Lekarzy Stanisław Danieluk przegrywał z Romualdem Sztabińskim, który zwyciężył w dwóch wyścigach i raz był drugi. Wieczorna impreza w "Szklance" to szanty i ballady w wykonaniu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej, a potem zabawa, która trwała długo.

W sobotę było trochę słońca i wiało 2 - 3 B, dzięki czemu do obiadu rozegraliśmy kolejne 3 wyścigi. W ich wyniku faworyt wyszedł na pierwsze miejsce. Po obiedzie rozegraliśmy ostatnie trzy wyścigi. Dwa z nich wygrał równo żeglujący w całych regatach Marek Kmiec i to wystarczyło mu do końcowego zwycięstwa. Wieczór to wspaniały koncert i zabawa razem ze znakomitym zespołem szantowym "Cztery Refy".

W niedzielę rozegraliśmy wyścig długodystansowy o Memoriał Doktora Władysława Lipeckiego, wieloletniego komandora Mistrzostw. Przez większą część dystansu prowadził Stanisław Danieluk, ale w końcówce dał się wyprzedzić aktualnemu Wicemistrzowi Polski. Główną nagrodę Mistrzostw ufundował Jacek Reszke - jest to tygodniowy rejs katamaranem "Schanties" na Karaibach. Regaty współfinansowała Naczelna Rada Lekarska, a sponsorami były firmy Inter Ubezpieczenia i Vision. Medale, dyplomy i nagrody wręczał Marek Zabłocki Prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej, który zaprosił zawodników na kolejne XXI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lekarzy za rok w pierwszy weekend września.

Wyniki:
1. Marek Kmiec (18 pkt.) - Okręgowa Izba Lekarska Poznań
2. Mirosław Nischk (21 pkt.) - Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska
3. Stanisław Danieluk (24 pkt) - Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska
4. Piotr Chmielewski (41 pkt.) - Inter Polska
5. Romuald Sztabiński (47 pkt.) - Okręgowa Izba Lekarska Białystok
6. Aleksander Waszkiewicz (55 pkt.) - Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska

Memoriał Doktora Władysława Lipeckiego:
1. Mirosław Nischk - Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska
2. Stanisław Danieluk - Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska
3. Marcin Kondratowicz - Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska
4. Aneta Sadon - Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska
5. Zbigniew Bloch - Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska
6. Marek Kmiec - Okręgowa Izba Lekarska Poznańp24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj60
Wczoraj182
W tym tygodniu438
W tym miesiącu4576
Od 1 stycznia 2015221398

Aktualnie

3
odwiedzających

środa, 22, styczeń 2020

kng

triada

pzzn

msz