VII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - II Edycja

Wspólnie z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych i Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej zorganizowaliśmy i rozegraliśmy drugą edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Także bez jakiegokolwiek dofinansowania.

Jak poprzednio sprzętu udzieliło bezpłatnie Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej, a Komisja Sędziowska (Andrzej Szocik i Iza Godlewska) także pracowała bez wynagrodzenia. Nagrody dla zawodników ufundował Prezes PZŻN Zbysław Zieliński. Wystartowało 16 załóg (po 8 w kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo i w kategorii żeglarzy niesłyszących). Zawodnicy ścigali się na Sasankach. W sobotę było słonecznie, wiał równy wiatr 2 B i dzięki temu rozegraliśmy 6 wyścigów.

W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo po pierwszym dniu regat prowadził aktualny Mistrz Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych Marian Zakowicz z Jastrzębia Zdroju, który wygrał cztery wyścigi, raz był drugi i raz trzeci, Drugie miejsce zajmował Zbigniew Szczepaniak z Mrągowa, który wygrał dwa wyścigi, trzy razy był drugi i raz trzeci. W kategorii żeglarzy niesłyszących pierwsze miejsce zajmował Tomasz Gumiński z Warszawy, który wygrał pięć wyścigów i raz był drugi.

W niedzielę powiało dopiero około południa i rozegraliśmy ostatnie dwa wyścigi. Regaty filmowała ekipa TV "Prosto z Giżycka". Zaprosiliśmy zawodników na III Edycję VII Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych w dniach 20 - 21 września 2010 r.

Wyniki:

Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Marian Zakowicz, Ewa Nazarowska, Wiesław Borowiecki (10 pkt.)
2. Zbigniew Szczepaniak, Małgorzata Szczepaniak, Mirosław Lisiczyński (12pkt.)
3. Jan Szendler, Feliks Basłyk, Jarosław Biernacki (20 pkt.)

Żeglarze niesłyszący:
1. Tomasz Gumiński, Karolina Osajda, Daniel Oliwa (9 pkt.)
2. Ewa Dąbkowska, Rafał Kaczmarczyk, Łukasz Wiśniewski (16 pkt.)
3. Zbigniew Gumiński, Ryszard Borsuk, Martina Stawinoga (18 pkt.)p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj92
Wczoraj154
W tym tygodniu653
W tym miesiącu4521
Od 1 stycznia 2015169018

Aktualnie

4
odwiedzających

czwartek, 25, kwiecień 2019

kng

triada

pzzn

msz