VII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - I Edycja

Rozegraliśmy pierwszą edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Wystartowało 15 załóg. Chętnych było dużo więcej, ale w tym roku z powodu braku jakiegokolwiek dofinansowania startujący zawodnicy zmuszeni byli ponosić częściową odpłatność za zakwaterowanie i wyżywienie. Wprawdzie sprzętu udzieliło bezpłatnie Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej, Komisja Sędziowska (Andrzej Szocik i Iza Godlewska) także pracowała bez wynagrodzenia, lecz dla kilku czołowych załóg nawet częściowa odpłatność za regaty okazała się barierą nie do przejścia.

Regaty otworzyła Burmistrz Miasta Giżycka Jolanta Piotrowska. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo wystartowało 7 załóg, a w kategorii żeglarzy niesłyszących 8 załóg. Zawodnicy ścigali się na Sasankach. Zaczęło się zachęcająco. Pierwszy wyścig odbył się przy wietrze 4 B. Ponieważ wiatr się wzmagał Komisja Sędziowska nakazała refowanie. Okazało się to niewystarczające i drugi wyścig został przerwany, mimo że linię mety przekroczyło 6 załóg. Po obiedzie przechodziła burza, na szczęście przeszła trochę bokiem, przeczekaliśmy i rozegraliśmy kolejne dwa wyścigi kosztem znacznego opóźnienia kolacji.

W niedzielę rozegraliśmy trzy wyścigi przy zmiennym wietrze. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo poza konkurencją był Marian Zakowicz z Jastrzębia Zdroju, który tylko w pierwszym wyścigu dał się wyprzedzić Jaromirowi Szczepańskiemu z Warszawy, a wszystkie następne wygrał z dużą przewagą. W kategorii żeglarzy niesłyszących zacięta walka o miejsca na podium trwała do ostatniego wyścigu. Wygrał go Tomasz Gumiński z Warszawy i dzięki temu zwyciężył w całych regatach chociaż tylko jednym punktem. Regaty filmowała ekipa TV Polonia. Zaprosiliśmy zawodników na II Edycję VII Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych w dniach 20 - 22 sierpnia 2010 r.

Wyniki:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Marian Zakowicz
2. Jan Szendler
3. Jerzy Miłosz
4. Leszek Król
5. Zbigniew Szczepaniak
6. Jaromir Szczepański

Żeglarze niesłyszący:
1. Tomasz Gumiński
2. Zbigniew Gumiński
3. Ewa Dąbkowska
4. Agata Sobczyk
5. Beata Zalewska
6. Joanna Urbańskap24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj92
Wczoraj154
W tym tygodniu653
W tym miesiącu4521
Od 1 stycznia 2015169018

Aktualnie

4
odwiedzających

czwartek, 25, kwiecień 2019

kng

triada

pzzn

msz