XVI Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych

Byliśmy gospodarzami i współorganizatorami kolejnych Mistrzostw Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Mistrzostwa zorganizowała Mazurska Szkoła Żeglarstwa we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych, a patronat nad nimi przyjął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas.

Wystartowało 21 załóg. Zawodnicy ścigali się na Sasankach i podzieleni byli na dwie klasy - niepełnosprawnych ruchowo i niesłyszących. Było dużo wiatru 4 - 6 B, ale niestety przez cały czas trwania Mistrzostw było zimno i padał deszcz, momentami bardzo intensywny. Pogoda była tak fatalna, że okresowo na Kisajnie oprócz żeglarzy niepełnosprawnych nie było w zasięgu wzroku żadnych innych żeglujących jachtów.

Rozegraliśmy osiem wyścigów systemem przesiadkowym. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo zwyciężyła zgodnie z oczekiwaniami załoga wielokrotnych Mistrzów Polski z Jastrzębia Zdroju, tym razem pod dowództwem Mariana Zakowicza, gdyż "etatowy" sternik Andrzej Bury nie mógł wystartować z powodu choroby. W kategorii żeglarzy niesłyszących byliśmy świadkami sensacji - zdecydowany faworyt, wielokrotny Mistrz Polski Tomek Gumiński z Warszawy zajął dopiero czwarte miejsce.

Mistrzostwa wspomógł finansowo Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznając Uchwałą Zarządu PFRON dla trzech pierwszych załóg w obu kategoriach specjalne nagrody pieniężne - I miejsce po 300 zł, II miejsce po 200 zł, III miejsce po 100 zł. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego i firmę BUDIMEX S.A. Puchary i dyplomy wręczał Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Słoma, który zaprosił zawodników na kolejne Mistrzostwa za rok.

Wyniki:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Marian Zakowicz
2. Leszek Król
3. Zbigniew Szczepaniak
4. Grzegorz Włochowicz
5. Feliks Basłyk
6. Marek Kowalczyk

Żeglarze niesłyszący:
1. Paweł Kaliwoszka
2. Rafał Krysiak
3. Zbigniew Gumiński
4. Tomasz Gumiński
5. Marcin Bodnar
6. Maciej Malinowskip24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj92
Wczoraj154
W tym tygodniu653
W tym miesiącu4521
Od 1 stycznia 2015169018

Aktualnie

4
odwiedzających

czwartek, 25, kwiecień 2019

kng

triada

pzzn

msz