Otwarty Lodowy Puchar Burmistrza Miasta Giżycka Żeglarzy Niepełnosprawnych

Rozegraliśmy czwarte w tym sezonie lodowym regaty bojerowe. W regatach startowały zarówno załogi żeglarzy niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych. Do startu zgłosiły się trzy najlepsze polskie załogi, w tym dwie reprezentujące Polskę w niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata w Holandii.

W czwartek i piątek wiatr był niezły i zgodnie z założeniami odbyły się loty treningowe. W sobotę powiało 3 B i rozegraliśmy najpierw 4 wyścigi IV Otwartych Mistrzostw Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych a następnie 3 wyścigi Lodowego Pucharu Burmistrza Giżycka.

Niestety jeden z faworytów do zwycięstwa Łukasz Jedliński się rozchorował i wystartowało 9 załóg. W regatach dominowali reprezentanci Polski na ostatnich Mistrzostwach Świata. Nie było to żadnym zaskoczeniem, gdyż oprócz umiejętności dysponowali nieporównanie lepszym sprzętem od pozostałych. W żaden sposób nie da się porównać wykonanego przez estońskich szkutników nowoczesnego bojera, którym dysponowali zwycięzcy z ponad czterdziestoletnimi bojerami z bawełnianymi żaglami. Sędzią głównym regat był Tadeusz Niewiadomski. W najbliższy weekend odbędą się na Mistrzostwa Polski w klasie Monotyp XV.

Wyniki:
1. Jerzy Kulewicz, Robert Śliwiński
2. Jerzy Nowakowski, Janusz Cendrowski
3. Leszek Baryłka, Roman Baryłka
4. Jerzy Miłosz, Jan Gotto
5. Jerzy Gulbicki, Andrzej Szocik
6. Tomasz Jaworski, Piotr Karasewiczp24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj91
Wczoraj154
W tym tygodniu652
W tym miesiącu4520
Od 1 stycznia 2015169017

Aktualnie

2
odwiedzających

czwartek, 25, kwiecień 2019

kng

triada

pzzn

msz