IV Otwarte Bojerowe Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych

Wreszcie doczekaliśmy się dobrych warunków lodowych i podczas weekendu zaplanowaliśmy rozegranie 2 imprez bojerowych - IV Bojerowych Mistrzostw Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych i Lodowego Pucharu Burmistrza Miasta Giżycka Żeglarzy Niepełnosprawnych. Aby podnieść poziom sportowy Mistrzostw zmieniliśmy formułę na Otwarte Mistrzostwa i zaprosiliśmy do udziału w regatach załogi żeglarzy pełnosprawnych.

Do startu zgłosiły się trzy najlepsze polskie załogi, w tym dwie reprezentujące Polskę w niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata w Holandii. W czwartek i piątek wiatr był niezły i zgodnie z założeniami odbyły się loty treningowe.

W sobotę powiało 3 B i rozegraliśmy 4 wyścigi IV Otwartych Mistrzostw Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych a następnie 3 wyścigi Lodowego Pucharu Burmistrza Giżycka. W niedzielę z powodu braku wiatru nie zdołaliśmy rozegrać ani jednego wyścigu.

Niestety jeden z faworytów do zwycięstwa Łukasz Jedliński się rozchorował i wystartowało 9 załóg. W regatach dominowali reprezentanci Polski na ostatnich Mistrzostwach Świata. Nie było to żadnym zaskoczeniem, gdyż oprócz umiejętności dysponowali nieporównanie lepszym sprzętem od pozostałych. W żaden sposób nie da się porównać wykonanego przez estońskich szkutników nowoczesnego bojera, którym dysponowali zwycięzcy z ponad czterdziestoletnimi bojerami z bawełnianymi żaglami. Niemniej ta konfrontacja była bardzo korzystna szkoleniowo dla naszych zawodników i w przyszłości będziemy organizować głównie regaty integracyjne, otwarte dla wszystkich. Sędzią głównym regat był Tadeusz Niewiadomski. Zaprosiliśmy zawodników na Mistrzostwa Polski w klasie Monotyp XV w najbliższy weekend.

Wyniki IV Otwartych Bojerowych Mistrzostw Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych:
1. Jerzy Kulewicz, Robert Śliwiński
2. Jerzy Nowakowski, Janusz Cendrowski
3. Leszek Baryłka, Roman Baryłka
4. Jerzy Miłosz, Jan Gotto
5. Tomasz Jaworski, Piotr Karasewicz
6. Jerzy Gulbicki, Andrzej Szocikp24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj63
Wczoraj182
W tym tygodniu441
W tym miesiącu4579
Od 1 stycznia 2015221401

Aktualnie

4
odwiedzających

środa, 22, styczeń 2020

kng

triada

pzzn

msz