V Farmaceutyczne Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie FARMA CUP

Już piąty raz o tytuły Mistrzów Polski ścigali się farmaceuci. Głównym organizatorem była jedna z największych w Polsce hurtowni farmaceutycznych firma HURTAP S.A. z Łęczycy.

Regaty rozpoczęły się ogniskiem w czwartek. Niestety pogoda była kapryśna - generalnie brakowało wiatru. Już w pierwszym wyścigu długodystansowym dookoła wszystkich wysp "Łabędziego szlaku" dwie pierwsze załogi po zdecydowanym prowadzeniu zatrzymały się z powodu jego braku tuż przed metą i trzecia załoga, która otrzymała lekki podmuch wyprzedziła je o włos.

W piątek po południu rozegrano jeszcze jeden wyścig długodystansowy. Po pierwszym dniu regat prowadził HURTAP ze sternikiem Wiktorem Napiórą, który miał 3 punkty. Drugie miejsce zajmował Jan Kierzkowski z 6 punktami. Wszystko miało się rozstrzygnąć w kilku krótkich wyścigach zaplanowanych na sobotę.

Wieczorna zabawa z zespołem "Kochankowie Sally Brown" trochę się przeciągnęła. W sobotę padało, ale przede wszystkim zabrakowało wiatru i linię mety w rozpoczętym (zresztą krótkim wyścigu) zdołała przekroczyć z olbrzymią przewagą nad pozostałymi jedynie załoga Radomiła Maciaka. Pozostałe załogi miały DNF. Komisja Sędziowska miała trudne zadanie i postanowiła odrzucić jeden wyścig. W tym stanie rzeczy w identycznej sytuacji znalazły się dwie załogi i postanowiono przyznać dwa pierwsze miejsca.

Wyniki:
1. INTRA - Radomił Maciak / HURTAP I - Wiktor Napióra
2. HURTAP II - Jan Kierzkowski
3. RZĄŚNIA - Grzegorz Gajewski
4. POLFA WARSZAWA - Adrian Adamkiewicz
5. STRONG MONEY - Marcin Dej
6. POLFA ŁÓDŹ II - Przemysław Szymańskip24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj60
Wczoraj175
W tym tygodniu450
W tym miesiącu4852
Od 1 stycznia 2015180161

Aktualnie

2
odwiedzających

środa, 26, czerwiec 2019

kng

triada

pzzn

msz