VI Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - III Edycja

Trzecia edycja tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych już za nami. Tym razem wystartowały 22 załogi. W kategorii niepełnosprawnych ruchowo wystartowało 10 załóg, a w kategorii żeglarzy nie słyszących 12 załóg. Zawodnicy niepełnosprawni ruchowo ścigali się na Sasankach, a żeglarze niesłyszący na Omegach.

Pogoda była dobra - słońce i wiatr. Zgodnie z założeniami w sobotę do obiadu rozegraliśmy trzy wyścigi i po obiedzie również trzy wyścigi. Wśród żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo wysoką formę zaprezentował Zbyszek Szczepaniak z Mrągowa, który w pierwszym dniu regat wygrał aż 4 wyścigi i prowadził 3 punktami przed faworytem regat Andrzejem Burym z Jastrzębia Zdroju, kilkukrotnym i aktualnym Mistrzem Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Trzecie miejsce zajmował Waldek Woźniak z Włocławka.

W niedzielę w pierwszym wyścigu doskonale wystartował Zbyszek Szczepaniak i prowadził z dużą przewagą, ale popełnił kardynalny błąd i na pierwszej boi zwrotnej był już tylko minimalnie szybszy. Do końca wyścigu prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, a na mecie minimalnie lepszy był Bury. W drugim wyścigu Bury wygrał start i systematycznie zwiększał przewagę, aż do mety. Szczepaniak popełnił kolejny błąd i był dopiero piąty. Tym samym przegrał całe regaty, ponieważ była tylko jedna odrzutka. W kategorii żeglarzy nie słyszących faworyt "Gumiś" wielokrotny i aktualny Mistrz Polski, przegrał już drugi raz zajął zaledwie trzecie miejsce.

Zaprosiliśmy zawodników na ostatnią w tym roku IV Edycję VI Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, która odbędzie się w dniach 18 - 20 września 2009 r.

Wyniki:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Andrzej Bury
2. Zbigniew Szczepaniak
3. Waldemar Woźniak
4. Feliks Basłyk
5. Leszek Król
6. Jaromir Szczepański

Żeglarze nie słyszący:
1. Zbigniew Gumiński
2. Ireneusz Kwiczak
3. Tomasz Gumiński
4. Maciej Malinowski
5. Katarzyna Kowalczyk
6. Rafał Krysiakp24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj133
Wczoraj158
W tym tygodniu840
W tym miesiącu4978
Od 1 stycznia 2015221800

Aktualnie

4
odwiedzających

piątek, 24, styczeń 2020

kng

triada

pzzn

msz