VI Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - II Edycja

Odbyła się druga edycja tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Wystartowały 23 załogi. Chętnych było więcej, ale dofinansowanie było jak zwykle tylko dla 20 ekip. W kategorii niepełnosprawnych ruchowo wystartowało 11 załóg, a w kategorii żeglarzy niesłyszących 12 załóg. Zawodnicy niepełnosprawni ruchowo ścigali się na Sasankach, a żeglarze niesłyszący na Omegach.

Na szczęście wbrew prognozom pogoda była dobra i przez cały czas trwania regat nie padało. Wprawdzie pierwszego dnia przed obiadem wiało zaledwie 1 - 2 B i odbyły się tylko dwa wyścigi, ale po obiedzie wiała już regularna dwójka i rozegraliśmy o jeden wyścig więcej.

W niedzielę wiatr stężał do 2 - 3 B i odbyły się również 3 wyścigi. Wśród żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo wysoką formę zaprezentował Waldemar Woźniak z Kwidzynia, który niespodziewanie prowadził po pierwszym dniu regat i w końcowej klasyfikacji przegrał jedynie z faworytem regat Andrzejem Burym z Jastrzębia Zdroju, kilkukrotnym i aktualnym Mistrzem Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Trzecie miejsce zajął równo żeglujący Zbyszek Szczepaniak z Mrągowa.

W kategorii żeglarzy niesłyszących byliśmy świadkami sensacji. Murowany faworyt "Gumiś" wielokrotny i aktualny Mistrz Polski, na co dzień instruktor szkolący w naszym Centrum żeglarzy niesłyszących został wreszcie pokonany i musiał zadowolić się drugim miejscem. Hasło regat "pokonać Gumisia" zostało zrealizowane. Zaprosiliśmy zawodników na kolejne Edycje VI Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Najbliższa III Edycja odbędzie się w dniach 7 - 9 sierpnia 2009 r.

Wyniki:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Eugeniusz Rakowicz
2. Waldemar Woźniak, Bartłomiej Stronczek, Janusz Górski
3. Zbigniew Szczepaniak, Małgorzata Szczepaniak, Mirosław Lisiczyński
4. Feliks Basłyk, Waldemar Brzuszkiewicz, Tadeusz Kosiński
5. Grzegorz Włochowicz, Jan Szendler, Romuald Pyrek
6. Monika Woźniak, Mariusz Wierzbicki, Andrzej Skotnicki

Żeglarze nie słyszący:
1. Ireneusz Kwiczak, Robert Zarczyński, Ewa Strzelecka,
2. Tomasz Gumiński, Krystyna Gumińska, Ewa Dąbkowska
3. Artur Kotwicki, Edyta Tomasik, Joanna Morawska
4. Paweł Kaliwoszka, Marta Zalewska, Anna Borsuk
5. Rafał Krysiak, Aneta Krysiak, Sylwester Krysiak
6. Zbigniew Gumiński, Ryszard Borsuk, Zbigniew Orłowskip24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj60
Wczoraj175
W tym tygodniu450
W tym miesiącu4852
Od 1 stycznia 2015180161

Aktualnie

2
odwiedzających

środa, 26, czerwiec 2019

kng

triada

pzzn

msz