V Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych

Już piąty raz byliśmy gospodarzem największej w Europie imprezy żeglarskiej dla osób niepełnosprawnych. Współorganizatorami byli jak zwykle Mazurska Szkoła Żeglarstwa i Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych, a patronat nad imprezą sprawował Minister Jarosław Duda, Pełnomocnik Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

Wszystkie 350 miejsc noclegowych było zajętych, a i tak część kadry spała na jachtach. Uczestnicy mieli do dyspozycji wiele różnorodnego sprzętu wodnego: kilkadziesiąt jachtów kabinowych, 8 szalup żaglowo-wiosłowych DZ, kilkanaście katamaranów, 30 kajaków itp.

Była dobra, żeglarska pogoda - dopisał wiatr. W całej Polsce padało, a u nas w czasie imprezy nie spadła ani kropla deszczu. Ulewa przyszła w niedzielę, dwie godziny po zakończeniu Festiwalu. W piątek i w sobotę odbyły się wszystkie zaplanowane treningi. Uczestnicy co kilka godzin przesiadali się na inny rodzaj jednostek pływających.

W niedzielę rozegraliśmy zaplanowane regaty. W najliczniej obsadzonej klasie Sasanka, gdzie wystartowało 20 jachtów zwyciężył Zbyszek Szczepaniak z Mrągowa aktualny Wicemistrz Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych pokonując Andrzeja Burego z Jastrzębia Zdroju - aktualnego Mistrza Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. W klasie Tango pewnie wygrał Marek Kowalczyk. W klasie DZ zwyciężył Jan Matejko. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i książki o tematyce żeglarskiej.

Wyniki regat:
Sasanka:
1. Zbigniew Szczepaniak
2. Andrzej Bury
3. Wiesław Nowakowski

Tango:
1. Marek Kowalczyk
2. Kazimierz Kulik
3. Waldemar Skolimowski

DZ:
1. Jan Matejko
2. Aleksander Jurowski
3. Tomasz Gumiński

Kajaki:
1. Tomasz Dańczak, Anna Mrozowska
2. Sławomir Kusz, Ryszard Cybulap24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj60
Wczoraj175
W tym tygodniu450
W tym miesiącu4852
Od 1 stycznia 2015180161

Aktualnie

2
odwiedzających

środa, 26, czerwiec 2019

kng

triada

pzzn

msz