V Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - IV Edycja

Odbyła się ostatnia w tym roku Edycja Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Wystartowały 22 załogi. Żeglarze niepełnosprawni ruchowo ścigali się na Sasankach, a żeglarze nie słyszący na Omegach.

Regaty otworzyli Prezes PŻŻN Zbysław Zieliński i Prezes Polskiego Związku Głuchych Andrzej Kopeć. W sobotę do obiadu rozegrano 2 wyścigi. Wiatr był nierówny, szkwalisty 4 - 5 B i 2 omegi pomimo zarefowania miały wywrotki. Zawodnicy zostali natychmiast podjęci z wody przez obsługę ratowniczą, a omegi zostały podniesione przez bosmanów Almaturu. Nie było żadnych strat i zawodnicy po wysuszeniu wystartowali w poobiednich wyścigach. Po obiedzie zapadła decyzja o zarefowaniu również Sasanek i dwa dalsze wyścigi przebiegły bez zakłóceń, chociaż zanotowano kilka silnych szkwałów.

W kategorii niepełnosprawnych ruchowo poza konkurencją był aktualny Mistrz Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych Andrzej Bury, który wygrał wszystkie wyścigi. Drugie miejsca z wyjątkiem jednego wyścigu zajmował Wiesław Nowakowski i już po pierwszym dniu regat było jasne, że praktycznie nikt z pozostałych nie jest w stanie im zagrozić. W kategorii żeglarzy nie słyszących we wszystkich wyścigach zwyciężył Tomasz Gumiński. Wieczór uczestnicy regat spędzili w "Szklance" śpiewając szanty.

W niedzielę poranek był bezwietrzny i dżdżysty, ale wkrótce nastąpiła zmiana pogody - przyszedł wiatr 2 B i zaczęło pojawiać się okresami słońce. Rozegrano 3 wyścigi z jedną przesiadką. Faworyci nie dali szans konkurentom i wygrali całe regaty z dużą przewagą. Regaty filmowały ekipy z 3 różnych programów TVP. Zaprosiliśmy zawodników na Regaty Żeglarskie o Puchar PFRON w dniach 26 -28 września 2008r.