V Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - IV Edycja

Odbyła się ostatnia w tym roku Edycja Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Wystartowały 22 załogi. Żeglarze niepełnosprawni ruchowo ścigali się na Sasankach, a żeglarze nie słyszący na Omegach.

Regaty otworzyli Prezes PŻŻN Zbysław Zieliński i Prezes Polskiego Związku Głuchych Andrzej Kopeć. W sobotę do obiadu rozegrano 2 wyścigi. Wiatr był nierówny, szkwalisty 4 - 5 B i 2 omegi pomimo zarefowania miały wywrotki. Zawodnicy zostali natychmiast podjęci z wody przez obsługę ratowniczą, a omegi zostały podniesione przez bosmanów Almaturu. Nie było żadnych strat i zawodnicy po wysuszeniu wystartowali w poobiednich wyścigach. Po obiedzie zapadła decyzja o zarefowaniu również Sasanek i dwa dalsze wyścigi przebiegły bez zakłóceń, chociaż zanotowano kilka silnych szkwałów.

W kategorii niepełnosprawnych ruchowo poza konkurencją był aktualny Mistrz Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych Andrzej Bury, który wygrał wszystkie wyścigi. Drugie miejsca z wyjątkiem jednego wyścigu zajmował Wiesław Nowakowski i już po pierwszym dniu regat było jasne, że praktycznie nikt z pozostałych nie jest w stanie im zagrozić. W kategorii żeglarzy nie słyszących we wszystkich wyścigach zwyciężył Tomasz Gumiński. Wieczór uczestnicy regat spędzili w "Szklance" śpiewając szanty.

W niedzielę poranek był bezwietrzny i dżdżysty, ale wkrótce nastąpiła zmiana pogody - przyszedł wiatr 2 B i zaczęło pojawiać się okresami słońce. Rozegrano 3 wyścigi z jedną przesiadką. Faworyci nie dali szans konkurentom i wygrali całe regaty z dużą przewagą. Regaty filmowały ekipy z 3 różnych programów TVP. Zaprosiliśmy zawodników na Regaty Żeglarskie o Puchar PFRON w dniach 26 -28 września 2008r.

Wyniki IV Edycji:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Andrzej Bury - 9 pkt
2. Wiesław Nowakowski - 15 pkt
3. Zbigniew Basłyk - 20 pkt
4. Zbigniew Szczepaniak - 22 pkt
5. Wiesław Borowiecki - 23 pkt
6. Grzegorz Wachowicz - 27 pkt

Żeglarze nie słyszący:
1. Tomasz Gumiński - 6 pkt
2. Ewa Kotwicka - 19 pkt
3. Zbigniew Gumiński - 21 pkt
4. Katarzyna Kowalczyk - 27 pkt
5. Artur Kotwicki - 32 pkt
6. Maciej Malinowski - 34 pkt


Wyniki końcowe V Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Andrzej Bury
2. Wiesław Nowakowski
3. Zbigniew Szczepaniak

Żeglarze nie słyszący:
1. Tomasz Gumiński
2. Zbigniew Gumiński
3. Artur Kotwickip24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj171
Wczoraj196
W tym tygodniu1030
W tym miesiącu3812
Od 1 stycznia 2015184901

Aktualnie

2
odwiedzających

piątek, 19, lipiec 2019

kng

triada

pzzn

msz