XVIII Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lekarzy

Drugi weekend września to tradycyjny termin, w którym rozgrywamy Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lekarzy. Głównym organizatorem jest Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska.

W bieżącym roku dotychczasowy, wieloletni komandor regat Władysław Lipecki rozchorował się i zastąpił go Bogdan Kula. W tym roku obsada była skromniejsza niż w latach poprzednich - wystartowało 20 załóg z całej Polski.

Pogoda była znakomita - w sobotę wiało szkwaliście 3-5 B i komisja sędziowska zarządziła refowanie. Rozegrano 4 wyścigi. Od początku zdecydowanie prowadziła załoga Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej ze sternikiem Stanisławem Danielukiem z Giżycka, która wygrała trzy z czterech wyścigów i raz była druga. Drugie miejsce zajmowała załoga z Izby Lekarskiej Gdańsk ze sternikiem Markiem Sajem, która jeden wyścig wygrała i trzy razy była druga.

W niedzielę pojawiło się słońce i wiatr osłabł do 2 -3 B. Rozegrano również 4 wyścigi. Faworyt ponownie dał się wyprzedzić jedynie jeden raz i zdecydowanie wygrał całe regaty. Gdańska załoga żeglowała gorzej niż poprzedniego dnia, ale i tak wystarczyło to do zajęcia drugiego miejsca.

Wyniki:
1. Stanisław Danieluk - Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska
2. Marek Saj - Izba Lekarska Gdańsk
3. Romuald Sztabiński - Izba Lekarska Białystok
4. Katarzyna Zając - Izba Lekarska Lublin
5. Norbert Stachowicz - Izba Lekarska Lublin
6. Marek Kasprowicz - Warmińsko-Mazurska Izba Lekarskap24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj171
Wczoraj196
W tym tygodniu1030
W tym miesiącu3812
Od 1 stycznia 2015184901

Aktualnie

3
odwiedzających

piątek, 19, lipiec 2019

kng

triada

pzzn

msz