V Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - III edycja

Zakończyła się III Edycja tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Wystartowały 24 załogi. Ponownie nie mogli wystartować wszyscy chętni, gdyż dofinansowanie było jedynie dla 20 załóg.

Tym razem pogoda była dobra. Wprawdzie w sobotę niebo było zachmurzone, ale nie padało. W niedzielę było słonecznie i wiatr 2-4 B. Rozegrano 8 wyścigów systemem przesiadkowym. Żeglarze niepełnosprawni ruchowo ścigali się na Sasankach, a żeglarze niesłyszący na Omegach. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo od początku walka o zwycięstwo toczyła się między Wiesławem Nowakowskim z Kwidzynia i Andrzejem Burym z Jastrzębia Zdroju. Początkowo prowadził Nowakowski, ale w drugim dniu regat miał pecha, gdyż w dwu wyścigach, w których prowadził został tuż przed metą zablokowany przez inny jacht. Takiej okazji oczywiście nie przepuścił Bury i wygrał oba wyścigi, a w konsekwencji całe regaty. Za ich plecami trwała zażarta walka o trzecie miejsce. Po pierwszym dniu prowadził Zbyszek Szczepaniak z Mrągowa, ale konkurenci nie zasypiali gruszek w popiele i wykorzystali jego słabszą dyspozycję w niedzielę.

W kategorii żeglarzy niesłyszących kolejny raz zwyciężył Tomasz Gumiński, chociaż z nie tak dużą przewagą jak zazwyczaj. Zaprosiliśmy zawodników na IV Edycję Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych (19-21 września) oraz Regaty o Puchar PFRON (26-28 września), które kończą tegoroczny sezon regatowy.

Wyniki:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Andrzej Bury - 7 pkt.
2. Wiesław Nowakowski - 9 pkt.
3. Czesław Ławrynowicz - 23 pkt.
4. Marek Kowalczyk - 24 pkt.
5. Zbigniew Szczepaniak - 24 pkt

Żeglarze niesłyszący:
1. Tomasz Gumiński - 12 pkt
2. Ireneusz Kwiczał - 14 pkt.
3. Rafał Krysiak - 14 pkt.
4. Zbigniew Gumiński - 15 pkt.
5. Łukasz Rozumek - 24 pkt.p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj83
Wczoraj126
W tym tygodniu679
W tym miesiącu679
Od 1 stycznia 2015247305

Aktualnie

4
odwiedzających

piątek, 05, czerwiec 2020

kng

triada

pzzn

msz