V Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - II edycja

Byliśmy gospodarzem kolejnych regat z cyklu Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa.

Wystartowało 21 załóg trzyosobowych (niepełnosprawni ruchowo) i czteroosobowych (niesłyszący). Chętnych było dużo więcej, ale jak zwykle zabrakło funduszy. Pogoda była znakomita - wiatr 2- 4 B i słońce. Rozegrano 7 wyścigów systemem przesiadkowym. Żeglarze niepełnosprawni ruchowo ścigali się na Sasankach, a żeglarze niesłyszący na Omegach.

W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo od początku prowadził Wiesław Nowakowski z Kwidzynia przed aktualnym Mistrzem Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych Andrzejem Burym z Jastrzębia Zdroju. W kategorii żeglarzy niesłyszących pewnie prowadził Tomasz Gumiński z Warszawy. Kontrolowali przebieg regat i pewnie wygrali. Zaprocentowała tu niewątpliwie znajomość akwenu, gdyż obaj od kilku sezonów pracują w naszym Centrum jako instruktorzy na szkoleniowych obozach żeglarskich. Podczas uroczystości zakończenia regat zaprosiliśmy uczestników na III i IV Edycję Pucharu Polski oraz Regaty o Puchar PFRON, które kończą tegoroczny sezon regatowy.

Wyniki:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Wiesław Nowakowski, Waldemar Woźniak, Łukasz Kwiatkowski
2. Andrzej Bury, Eugeniusz Rakowicz, Marian Zakowicz
3. Zbigniew Szczepaniak, Małgorzata Szczepaniak, Mirosław Lisiczyński

Żeglarze niesłyszący:
1. Tomasz Gumiński
2. Artur Kotwicki
3. Katarzyna Kowalczykp24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj171
Wczoraj196
W tym tygodniu1030
W tym miesiącu3812
Od 1 stycznia 2015184901

Aktualnie

2
odwiedzających

piątek, 19, lipiec 2019

kng

triada

pzzn

msz