IV Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych

Jak zwykle byliśmy gospodarzem największej w Europie imprezy żeglarskiej dla osób niepełnosprawnych. Głównym organizatorem była Mazurska Szkoła Żeglarstwa przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych. Uczestnicy zajęli wszystkie łóżka (350), a i tak część kadry spała na jachtach.

Festiwal otworzyli dwaj dyrektorzy z PFRON-u Eugeniusz Wilczyński i Andrzej Jurkian, życząc uczestnikom dobrej pogody. Niestety pogoda nam nie dopisała. W piątek tak jak w poprzednim roku ściana deszczu złapała dużą część żeglujących uczestników na środku jeziora. W sobotę do południa było słonecznie, ale tuż po obiedzie przyszedł silny, długotrwały szkwał ponad 7 w skali Beauforta. Na szczęście na jeziorze było tylko kilka naszych jachtów i wszystkie wróciły do portu beż żadnych strat, chociaż załoga profesorsko-dyrektorska na Tangu 780 miała duże problemy z trafieniem w główki portu. Chwile grozy przeżyła grupa dzieci z ośrodka w Józefowie koło Otwocka, która żeglowała dużym katamaranem "Rafa". Wszystko skończyło się dobrze dzięki mistrzowskiemu manewrowi kapitana jednostki Jurka Hrebienia - konstruktora i właściciela jednostki. Po powrocie do portu opowieściom o przeżytym sztormie nie było końca.

Wieczorna zabawa w hangarze "Pod Rekinem" uspokoiła nastroje i niedziela powitała uczestników pięknym słońcem. Obyły się zaplanowane regaty. W najliczniej obsadzonej klasie Sasanka, gdzie wystartowało 20 jachtów zwyciężył Zbyszek Szczepaniak z Mrągowa pokonując Mariana Zakowicza z Jastrzębia Zdroju - aktualnego Mistrza Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. W klasie Tango pewnie wygrał aktualny Wicemistrz Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych Marek Kowalczyk z Łodzi pokonując Kazimierza Kulika z Gdańska. W klasie DZ poza konkurencją był Jan Matejko z Giżycka pokonując Aleksandra Jurowskiego z Zabrza. Imprezę zakończyła redaktor naczelna "BIFRONU" Joanna Kowtun wręczając uczestnikom puchary dyplomy i nagrody.

Wyniki regat:
Sasanka:
1. Zbigniew Szczepaniak
2. Marian Zakowicz
3. Wiesław Nowakowski

Tango:
1. Marek Kowalczyk
2. Kazimierz Kulik
3. Waldemar Skolimowski

DZ:
1. Jan Matejko
2. Aleksander Jurowski
3. Tomasz Gumiński

Kajaki:
1. Tomasz Dańczak, Anna Mrozowska
2. Sławomir Kusz, Ryszard Cybula
3. Wojciech Gorgul, Jakub Laszczyk

Komandor regat składa podziękowania kadrze za sprawną organizację imprezy a szczególnie:
1. Iza Godlewska i Marcin Sitek - Biuro Festiwalu
2. Wiesiek Nowakowski - Sasanki
3. Arek Chomicki - Tanga
4. Staszek Górniak - Dezety
5. Jurek Hrebień - Katamaranyp24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj26
Wczoraj117
W tym tygodniu739
W tym miesiącu739
Od 1 stycznia 2015247365

Aktualnie

6
odwiedzających

sobota, 06, czerwiec 2020

kng

triada

pzzn

msz