VIII Puchar Prezesa Budimeksu

Jak zwykle w licznej obsadzie odbyły się regaty pracowników jednej z największych w Polsce firm budowlanych. Zgłosiło się ponad trzydzieści załóg, z których po rozegraniu dwóch wyścigów eliminacyjnych do finału zakwalifikowało się dwadzieścia.

W sobotę rozegrano trzy wyścigi finałowe. Wiał silny porywisty wiatr. Okazał się on za mocny dla jednej z załóg, która miała wywrotkę. Na szczęście nie zanotowano żadnych strat w ludziach, sprzęcie i rzeczach osobistych załogi. Zgodnie z przewidywaniami od początku trwała zacięta walka o zwycięstwo pomiędzy załogą "Prezesów" (Jerzy Kamiński i Marek Michałowski) i załogą "Dziadka" (rodzinna załoga Kucmanów). Nie bez szans na końcowy sukces była także załoga "Olsztyniaków" (Bogdan Bańkowski) i "czarny koń" regat Paweł Ścieranka.

Wszystko miało się rozstrzygnąć w niedzielnym wyścigu długodystansowym. Od startu zdecydowanie prowadziła załoga "Prezesów", która przy bardzo słabym wietrze systematycznie powiększała przewagę nad pozostałymi i na mecie wyprzedziła drugą załogę ("Dziadka") o prawie połowę dystansu wyścigu. Tym samym zdobyli drugi w swojej karierze tytuł mistrzowski.

Wyniki:
1. Jerzy Kamiński (6 pkt)
2. Marian Kucman (7 pkt)
3. Paweł Ścieranka (7 pkt)
4. Bogdan Bańkowski (8 pkt)
5. Mariusz Kaczyński (11 pkt)
6. Piotr Moroszko (20 pkt)

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj86
Wczoraj126
W tym tygodniu682
W tym miesiącu682
Od 1 stycznia 2015247308

Aktualnie

3
odwiedzających

piątek, 05, czerwiec 2020

kng

triada

pzzn

msz