VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ

Zakończyły się najtrudniejsze na śródlądziu regaty żeglarskie, które zorganizowaliśmy wspólnie z Magazynem Sportów Wodnych i Turystyki "H2O". W 24 godzinnym wyścigu wystartowały 33 załogi. Chociaż miesiąc wcześniej do Mistrzostw zgłosiło się ponad 40 załóg, nie przyjechało wcześniej awizowanych kilka załóg z Niemiec, a także wycofało się kilka ekip polskich, prawdopodobnie z powodu złych prognoz pogodowych.

Pogoda tradycyjnie nie dopisała. Wprawdzie nie padało, jednak brakowało wiatru i prawie całą noc trzeba było wiosłować. Przed rozpoczęciem wyścigu obserwatorzy przewidywali, że wygra "Bo Warmia", "Zakara" lub "Pierwsza Szklanka".

Przez pierwszych 12 godzin regat prowadziła zdecydowanie załoga Fujitsu na "Pierwszej Szklance" ze sternikiem Armandem Andruszkiewiczem. Nie wytrzymali narzuconego sobie tempa i dali się wyprzedzić dwukrotnym zwycięzcom z "Bo Warmii".

W czołówce wiosłowali również inni dwukrotni zwycięzcy regat - absolwenci AWF Warszawa na "Zakarze". Wszystkich pogodziła jednak "Egeria" ze sternikiem Tomaszem Woźniakiem. Od chwili objęcia prowadzenia w drugiej części wyścigu systematycznie powiększali przewagę nad konkurentami i w chwili zamknięcia linii mety ich przewaga nad ostatnimi wynosiła ponad 10 godzin. Było to dużą niespodzianką, gdyż nikt na nich nie stawiał. Drugą dużą niespodzianką było zajęcie 3 miejsca przez czeską załogę na "Zefirze"

Wyniki:
Klasa OPEN:
1. Egeria - Andrzej Woźniak
2. Bo Warmia -Wojciech Bohdanowicz
3. Zefir - Tomasz Svoboda
4. Frela - Adam Bałazy
5. Hulaj Dusza - Tadeusz Czepukojć
6. Pierwsza Szklanka - Armand Andruszkiewicz

Klas DZ Klasyczna:
1. Zakara - Kuba Krzepota
2. 5 - Jacek Woźniak
3. Komodor - Paweł Łatoszyński
4. Respekt - Andrzej Czerlowek
5. Ajuga II - Adam Krajewski
6. Słoń Morski - Damian Szkabarp24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj4
Wczoraj166
W tym tygodniu854
W tym miesiącu3525
Od 1 stycznia 2015168022

Aktualnie

3
odwiedzających

sobota, 20, kwiecień 2019

kng

triada

pzzn

msz