IV Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - II Edycja

Odbyła się kolejna edycja tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami regat byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa.

Tym razem wystartowały 22 załogi w dwóch kategoriach. Żeglarze niepełnosprawni ruchowo ścigali się na jachtach Sasanka, a żeglarze niesłyszący i niedosłyszący na jachtach Nash.

W sobotę pogoda (wbrew fatalnym prognozom) dopisała, dzięki czemu rozegrano 6 wyścigów systemem przesiadkowym.

W kategorii niepełnosprawnych ruchowo większość obserwatorów stawiała na aktualnego Mistrza Polski Andrzeja Burego lub Wiesława Nowakowskiego, ale obu faworytów pogodził Zbyszek Szczepaniak, który po pierwszym dniu prowadził jednym punktem. Faworyci twierdzili początkowo, że swój sukces zawdzięcza dobremu losowaniu, ale gdy w jednym z wyścigów zajął 2 miejsce na łódce, którą uważali za wolną, trochę zrzedły im miny. Odgrażali się, że w niedzielę pokażą co potrafią, ale w niedzielę z powodu silnych opadów deszczu planowane wyścigi odwołano.

W kategorii żeglarzy niesłyszących i niedosłyszących pewnie zwyciężył Tomek Gumiński przed Zbigniewem Gumińskim. Organizatorzy zaprosili zawodników na ostatnią w tym roku edycję Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych w dniach 21 -23 września.

Wyniki:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1. Zbigniew Szczepaniak
2. Andrzej Bury
3. Józef Glock

Żeglarze niesłyszący i niedosłyszący:
1. Tomasz Gumiński
2. Zbigniew Gumiński
3. Artur Kotwickip24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj5
Wczoraj166
W tym tygodniu855
W tym miesiącu3526
Od 1 stycznia 2015168023

Aktualnie

3
odwiedzających

sobota, 20, kwiecień 2019

kng

triada

pzzn

msz