III Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych

Kolejny raz byliśmy gospodarzami i współorganizatorami największej w Polsce imprezy wodniackiej dla osób niepełnosprawnych.

Z różnych rejonów kraju przyjechało do nas 350 osób niepełnosprawnych i ponad 100 osób kadry i wolontariuszy. Niestety musieliśmy odmówić wielu chętnym, dla których zabrakło miejsc. Głównym organizatorem imprezy była Mazurska Szkoła Żeglarstwa, a współorganizatorami Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i magazyn sportów wodnych "H2O". Zasadniczą część kosztów pokrył Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Prognozy pogody były fatalne - przez 3 dni miało padać. Mieliśmy szczęście, gdyż podczas zajęć na wodzie nie spadła ani kropla deszczu.. Padało tylko wieczorami. Festiwal otworzył Ryszard Wijas Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wszystkie zaplanowane zajęcia na wodzie odbyły się bez zakłóceń. Zajęciami na Dezetach kierował Marek Słodownik redaktor z miesięcznika sportów wodnych H2O, na Tangach Arek Chomicki z Radia Gdańsk, na Sasankach Wiesław Nowakowski, a na Katamaranach Jerzy Hrebień znany konstruktor Katamaranów, który miał do pomocy mistrza i brązowego medalistę Mistrzostw Polski Katamaranów.

Wieczory uczestnicy spędzili na wspólnej zabawie z zespołami szantowymi "Piorunersi" i "Latający Holender".

W niedzielę przy pięknej słonecznej pogodzie i wietrze 2 B rozegraliśmy regaty. Wystartowało 20 załóg na Sasankach, 8 na Tangach i 7 na Dezetach. Odbyły się również wyścigi kajakowe. Podczas zakończenia imprezy Ryszard Wijas Prezes PFRON wręczył puchary, dyplomy i nagrody, ufundowane przez PFRON, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego i firmę "Budimex". Prezes Ryszard Wijas i Sebastian Kuźniewski Dyrektor Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON zaprosili uczestników na następny Festiwal za rok.

Wyniki regat:
DZ
1. Piotr Jackiewicz
2. Feliks Basłyk
3. Jerzy Miłosz

Sasanka
1. Wiesław Nowakowski
2. Andrzej Bury
3. Zbigniew Szczepaniak

Tango
1. Wojciech Gorgul
2. Krzysztof Kamieniak
3. Michał Drab

Kajaki
1. Tomasz Dańczak, Rafał Pasikowski
2. Sławomir Kusz, Paweł Iwański
3. Mariusz Aksan, Mariola Korczyc

Katamarany
1. Tadeusz Janczewski
2. Jan Szendlerp24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj4
Wczoraj166
W tym tygodniu854
W tym miesiącu3525
Od 1 stycznia 2015168022

Aktualnie

3
odwiedzających

sobota, 20, kwiecień 2019

kng

triada

pzzn

msz