IV Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych

Odbyła się pierwsza edycja tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa, a regaty dofinansowało Ministerstwo Sportu.

Otwarcia regat dokonał Sebastian Kuźniewski Dyrektor Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON. Po otwarciu zawodnicy wylosowali jachty i czekali na poprawę pogody, gdyż wiał silny, szkwalisty wiatr 4- 6 B. Po godzinie trzynastej wiatr osłabł i rozpoczął się pierwszy wyścig.

W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo wygrał go Wiesław Nowakowski z Kwidzyna przed Andrzejem Burym z Jastrzębia Zdroju.

W kategorii osób niesłyszących zwyciężył Zbigniew Gumiński przed Tomaszem Gumińskim. W końcowej fazie drugiego wyścigu wiatr tak osłabł, że z trudnościami udało się go dokończyć.

Drugiego dnia regat nastąpiła radykalna zmiana pogody. W słońcu i przy wietrze 2 -3 B rozegrano cztery wyścigi. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych do końca trwała zacięta walka o zwycięstwo między Andrzejem Burym i Wiesławem Nowakowskim. Po zakończeniu wyścigów po odrzutkach obaj mieli po 7 punków, w tym po 3 pierwsze i po 2 drugie miejsca.

Na najwyższym podium stanął Bury gdyż zwyciężył w ostatnim wyścigu. W kategorii żeglarzy niesłyszących pewnie zwyciężył ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Polski Tomasz Gumiński. Regaty przez dwa dni, od początku do końca filmowała ekipa TVP Sport. Na zakończenie regat zaprosiliśmy zawodników na XIII Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych w dniach 18-21 czerwca 2007 r. i na II Edycję Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych w dniach 27-29 lipca 2007 r.

Wyniki:
Żeglarze niepełnosprawni:
1. Andrzej Bury
2. Wiesław Nowakowski
3. Leszek Cieciuch


Żeglarze niesłyszący:
1. Tomasz Gumiński
2. Beata Błażewicz
3. Zbigniew Gumińskip24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj4
Wczoraj166
W tym tygodniu854
W tym miesiącu3525
Od 1 stycznia 2015168022

Aktualnie

3
odwiedzających

sobota, 20, kwiecień 2019

kng

triada

pzzn

msz