IV Otwarte Regaty Żeglarzy Niepełnosprawnych o Puchar Dyrektora PCPR w Giżycku

Rozegraliśmy pierwsze w tym sezonie letnim regaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych. Wystartowało 10 trzyosobowych załóg z Giżycka, Mrągowa, Kwidzyna i Warszawy.

W sobotę piękna słoneczna pogoda i wiatr 3 - 4 B umożliwiły rozegranie aż sześciu wyścigów. Po pierwszym dniu wyraźnie prowadził faworyt Wiesław Nowakowski z Kwidzyna przed Feliksem Basłykiem z Giżycka. Trzecie miejsce ze stratą zaledwie jednego punktu zajmował Zbigniew Szczepaniak z Mrągowa. Było to dużą niespodzianką, gdyż cała mrągowska załoga żegluje od niedawna (ukończyli kurs żeglarski dla osób niepełnosprawnych organizowany przez nas we wrześniu ubiegłego roku).

W niedzielę wiatr osłabł i odbył się jeden wyścig długodystansowy po "Łabędzim Szlaku". Przez większą jego część prowadzili mrągowianie, ale pomylili trasę i dali się wyprzedzić Basłykowi i Nowakowskiemu, tracąc tym samym pewne drugie miejsce. Na zakończenie Dyrektor PCPR Zbigniew Piestrzyński zaprosił wszystkich zawodników na jubileuszowe piąte regaty osób niepełnosprawnych za rok.

Wyniki:
1. Zbigniew Nowakowski
2. Feliks Basłyk
3. Zbigniew Szczepaniakp24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj94
Wczoraj93
W tym tygodniu435
W tym miesiącu2420
Od 1 stycznia 201597194

Aktualnie

1
odwiedzających

czwartek, 23, listopad 2017

kng

triada

pzzn

msz