IX Puchar Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa

Początek sezonu letniego to regaty najmłodszych żeglarzy, które odbywają się w trzech klasach: Optimist UKS, deska z żaglem UKS i deska z żaglem Open.

Od kilku sezonów młodzi zawodnicy nie mają szczęścia do pogody. Także i w tym roku było przeraźliwie zimno (w nocy minus 4 stopnie) i był silny, szkwalisty wiatr 4-6 B. Trwały dyskusje czy w tych warunkach nie odwołać wyścigów, ale po naradzie z rodzicami zawodników Komisja Sędziowska zdecydowała się rozpocząć regaty.

Część najmłodszych (sześcioletnich i siedmioletnich) zawodników wycofali rodzice, ale pozostali nie zrezygnowali z walki. Już w pierwszym wyścigu zanotowano szkwał 6B, kilka łódek nabrało wody i była jedna wywrotka. W tej sytuacji następne wyścigi odwołano.

W drugim dniu też było zimno, ale wiatr wyraźnie osłabł i rozegrano dwa wyścigi. Walka była bardzo zacięta. Zarówno w klasie Optimist jak i deska z żaglem Open trzech pierwszych zawodników miało taką samą liczbę punktów. W tej ostatniej zawodnicy mieli taką samą liczbę pierwszych, drugich i trzecich miejsc i w tym stanie rzeczy o wysokości miejsca na podium decydowała kolejność w ostatnim wyścigu. Zawodnicy otrzymali upominki, dyplomy i puchary oraz tradycyjnie losowali nagrody.

Wyniki:
Klasa Optimist;
1. Dominik Borowski
2. Sebastian Miszczak
3. Martyna Nowicka

Klasa Deska z żaglem UKS;
1. Agnieszka Gutkowska
2. Anita Floriańska
3. Tomek Nieradko

Klasa Deska z żaglem OPEN;
1. Gosia Łukaszewicz
2. Adam Łożyński
3. Marysia Komarp24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj80
Wczoraj194
W tym tygodniu1723
W tym miesiącu4018
Od 1 stycznia 2015220840

Aktualnie

4
odwiedzających

niedziela, 19, styczeń 2020

kng

triada

pzzn

msz