II Integracyjne Regaty Bojerowe Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych

Nareszcie po długich oczekiwaniach jezioro zamarzło i po tygodniowych treningach rozegraliśmy pierwsze w tym sezonie lodowym oficjalne regaty w klasie Monotyp XV. Organizatorami byli PZŻN i MSŻ.

Warunki lodowe były znakomite - piękny, gładki lód o grubości 15 -22 cm bez grama śniegu. Dopisał także wiatr, ale w nadmiarze.

W sobotę wiało 6 - 7 B i Komisja Sędziowska kilka razy przesuwała termin startu pierwszego wyścigu, aż około godziny czternastej odwołała wyścigi. W tej sytuacji zawodnicy odbyli jedynie loty treningowe.

W niedzielę wiatr osłabł do 5 -6 B i Komisja Sędziowska zaleciła refowanie. Większość zawodników zarefowała się, jedynie rodzinna załoga Wojczysów zdecydowała się latać na pełnym ożaglowaniu. Decyzja okazała się słuszna - wygrali wszystkie trzy wyścigi z wyraźną przewagą nad pozostałymi. Mieli ułatwione zadanie gdyż na trzech ślizgach stare bawełniane żagle pomimo zarefowania nie wytrzymały naporu wiatru i uległy uszkodzeniu.

Regaty filmowała TVP. Na zakończenie regat odbyło się ognisko. Dyplomy i puchary wręczali Wiceburmistrz Miasta Giżycka Paweł Czacharowski i Prezes PZŻN Zbysław Zieliński.

Wyniki:
1. Aleksander Wojczys, Tomasz Wojczys
2. Jerzy Kulewicz, Jan Matejko
3. Jan Gotto, Michał Krywiczanin



p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj4
Wczoraj166
W tym tygodniu854
W tym miesiącu3525
Od 1 stycznia 2015168022

Aktualnie

3
odwiedzających

sobota, 20, kwiecień 2019

kng

triada

pzzn

msz