Żeglarze niepełnosprawni ratują życie żeglarza

Zakończyliśmy właśnie regaty o Puchar Dyrektora PFRON, a ponieważ był to przedostatni dzień kursu szkoleniowego na stopień żeglarza jachtowego kilka załóg żeglarzy niepełnosprawnych trenowało i zdawało egzamin.

Około godziny 1530 w odległości około 700 m od kei naszego portu załoga w składzie Tomasz Czajczyc, Beata Maliszewska i Daniel Wojtarowicz zauważyła dziwnie zachowującego się samotnego żeglarza na dziobie jachtu, który wkrótce wypadł za burtę. Żeglarze wyłowili go i odstawili wraz z jachtem do portu. Ponieważ był kompletnie pijany i nie można się było od niego dowiedzieć czy żeglował sam wezwano policję, która go zabrała.

Niewątpliwie żeglarze niepełnosprawni uratowali mu życie. Gratulacje należą się nie tylko załodze, ale także kadrze, która ich dobrze wyszkoliła - ich instruktorem był Zbysław Zieliński, a KWŻ-em Krzysztof Rosenbajger.

Na podstawie uchwały podjętej przez zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepelnosprawnych, za swój czyn żeglarze otrzymali specjalne listy gratulacyjne i aparaty fotograficzne, które wręczył im Roman Sroczyński, Prezes PFRON.p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj94
Wczoraj93
W tym tygodniu435
W tym miesiącu2420
Od 1 stycznia 201597194

Aktualnie

1
odwiedzających

czwartek, 23, listopad 2017

kng

triada

pzzn

msz