IX Mistrzostwa Polski Katamaranów

Mistrzostwa miały skromniejszą obsadę niż w latach poprzednich, gdyż część zawodników wzięła udział w rozgrywanych w tym samym terminie mistrzostwach w Sopocie.

W tej sytuacji ścigano się jedynie w klasach Open i Plażowej. W sobotę rozegraliśmy pięć wyścigów, z czego dwa pierwsze przy słabym wietrze 1-2 B, a trzy następne przy pięknej słonecznej pogodzie i wietrze 2 - 3 B.

W niedzielę z powodu braku wiatru Komisja Sędziowska pod przewodnictwem Radosława Zadrożyńskiego wyścigi odwołała. W klasie Open zdecydowane zwycięstwo w czterech pierwszych wyścigach odniosła załoga Arkadiusza Winkowskiego z ChKŻ Chojnice na Ventilo, które na słabych wiatrach było znacznie szybsze od koalicji Tornad. Byłoby im znacznie trudniej, gdyby broniący tytułu z ubiegłego roku Piotr Kowalewski z JKW Poznań, który po dwóch pierwszych wyścigach zajmował drugą pozycję, w trzecim wyścigu nie miał kolizji i nie był zmuszony do wycofania się z regat. A właśnie w tym momencie zaczynał się silniejszy wiatr, korzystny dla jego ultraszybkiego Tornado. Tak więc Winkowski zdobył po raz trzeci w swojej karierze złoty medal.

W klasie plażowej dominowali młodzi zawodnicy wychowankowie klubów działających na naszym terenie. Pierwsze i trzecie miejsce zajęli zawodnicy Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa, a czwarte wychowanek UKS Mustang.

Wyniki:
Klasa Otwarta
1. Arkadiusz Winkowski, Waldemar Wieczorek
2. Michał Sampławski, Mikołaj Nowakowski
3. Piotr Kowalewski, Maciej Kłosowicz

Klasa Plażowa
1. Kacper Winiarczyk
2. Piotr Kober
3. Piotr Pawlikp24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj5
Wczoraj166
W tym tygodniu855
W tym miesiącu3526
Od 1 stycznia 2015168023

Aktualnie

4
odwiedzających

sobota, 20, kwiecień 2019

kng

triada

pzzn

msz