VIII Mistrzostwa Polski Katamaranów

W dniach 27-28 sierpnia 2005 r. byliśmy już po raz ósmy organizatorami i gospodarzami Mistrzostw Polski Katamaranów. Współorganizatorem Mistrzostw była Mazurska Szkoła Żeglarstwa, a sponsorem PLUS GSM.

Zawodnicy ścigali się w trzech klasach: otwartej, międzynarodowej "A" i plażowej. Przy pięknej, słonecznej pogodzie i wietrze 2 - 3 Beauforta odbyło się 7 wyścigów (5 w sobotę i 2 w niedzielę).

W klasie otwartej nikomu nie dali żadnych szans żeglujący na tornado Piotr Kowalewski i Maciej Kłosowicz, którzy z dużą przewagą wygrali 6 wyścigów i jedynie raz dali się wyprzedzić ubiegłorocznemu zwycięzcy Zbigniewowi Piotrowskiemu.

W klasie "A" było o krok od niespodzianki. Zdecydowany faworyt, wygrywający z dużą przewagą w kilku ostatnich latach Maciej Stasiak tym razem musiał stoczyć zażartą walkę o zwycięstwo z Markiem Żebrowskim. Wygrał cztery pierwsze wyścigi, ale w trzech następnych musiał uznać wyższość rywala i w rezultacie zwyciężył zaledwie jednym punktem.

W klasie plażowej dwa pierwsze miejsca zajęli młodzi szesnastoletni zawodnicy z Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa, a dwa następne niepełnosprawni żeglarze reprezentujący Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych.

Z ciekawostek należy odnotować dwie efektowne wywrotki tornad (w tym jedną przez dziób). Obie zostały sfilmowane i będzie można je obejrzeć na płycie dołączonej do magazynu Jachting. Mistrzostwa filmowały TVP Olsztyn i TVP Białystok. Komisja Sędziowska pod przewodnictwem Radosława Zadrożyńskiego nie odnotowała żadnego protestu.

Na zakończenie zaprosiliśmy uczestników na kolejne Mistrzostwa Polski Katamaranów za rok w (uwaga zmiana!) przedostatni (a nie ostatni jak dotychczas) weekend sierpnia.

Wyniki:
Klasa Otwarta
1. Piotr Kowalewski, Maciej Kłosowicz
2. Zbigniew Piekarski, Ireneusz Szynwelski
3. Arkadiusz Winkowski, Waldemar Wieczorek

Klasa "A"
1. Maciej Stasiak
2. Marek Żebrowski
3. Paweł Bołwan

Klasa Plażowa
1. Kacper Winiarczyk
2. Piotr Pawlik
3. Feliks Basłyk

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj17
Wczoraj215
W tym tygodniu1863
W tym miesiącu5595
Od 1 stycznia 2015192828

Aktualnie

7
odwiedzających

sobota, 24, sierpień 2019

kng

triada

pzzn

msz