III Puchar Dziekana OIRP w Warszawie

Tradycyjnie w pierwszy weekend września odbyły się Regaty Żeglarskie o Puchar Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. W regatach wzięło udział 25 załóg, ścigających się na jachtach Sasanka.

Po piątkowej imprezie przy ognisku z Kochankami Sally Braun, sobotni poranek powitał uczestników słońcem, niebem bez żadnej chmurki i całkowitym brakiem wiatru. Regaty otworzył Dziekan Dariusz Śniegocki, życząc zawodnikom dobrej pogody. Wszyscy czekali na odrobinę wiatru.

Przed obiadem kilka lekkich podmuchów pozwoliło z trudem rozegrać zaledwie jeden wyścig. Po obiedzie jezioro znowu było gładkie jak stół. Wieczorna impreza w hangarze "Pod Rekinem" trochę poprawiła humory, ale w niedzielę do południa znowu nie było wiatru. Na szczęście w południe wiatr się pojawił i odbyły się zaplanowane trzy wyścigi.

Puchar przechodni zdobył Aleksander Woźnicki, który w dwóch pierwszych wyścigach był drugi, a dwa następne wygrał. O drugie miejsce toczyła się zacięta walka między Samborem Szablińskim a Marcinem Sitkiem. Ten ostatni po pierwszym niezbyt udanym wyścigu żeglował coraz lepiej i miał szanse wygrać nawet całe regaty, ale uniemożliwił mu to fatalny, szkolny błąd na starcie w ostatnim wyścigu. Przegrał jednym punktem.

Regaty zakończył Dziekan Stanisław Małecki zapowiadając ich kontynuację za rok.

Wyniki regat:
1. Aleksander Woźnicki (2,2,1,1)
2. Sambor Szaliński (1,5,3,2)
3. Marcin Sitek (4,1,2,6)
4. Zbigniew Kostrzewski (3,3,6,3)
5. Marcin Prusaczyk (6,4,4,9)
6. Olgierd Porębski (11,6,5,4)

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj160
Wczoraj282
W tym tygodniu442
W tym miesiącu1675
Od 1 stycznia 2015141631

Aktualnie

4
odwiedzających

wtorek, 13, listopad 2018

kng

triada

pzzn

msz