Regaty Prawników

Radca na prawym

Ciemne chmury nad Mazowszem i Mazurami w przeddzień rozpoczęcia I Regat o Puchar Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, zostały rozpędzone w ostatnim momencie przez boga wiatru Eola.

W pierwszy wrześniowy weekend 16 załóg pod banderą Korporacji Radców Prawnych ścigało się po jeziorze Kisajno przy wspaniałej słonecznej choć mało wietrznej pogodzie. Na lądzie; w barze lub przy ognisku liczył się humor i dobra zabawa, a na wodzie, jak to na regatach bywa, trzeba było po prostu zwyciężyć. Niemniej jednak 80 osób które na co dzień walczą w służbie Temidy bawiło się doskonale walcząc na wodzie o najlepsze szkwały, o najkorzystniejszy hals i w konsekwencji o miejsce na podium. Okrzyki "PRRAWYYY !!!", "OSTRRYYY" i "WEWNĘTRZNY NA BOI !!!" świadczące o wysokim poziomie adrenaliny jak i doskonałej znajomości przepisów i procedur (w tym wypadku regatowych), niosły się po mazurskich akwenach i kniejach strasząc dzikie ptactwo.
A wieczorami w jak zwykle gościnnym dla żeglarzy Almaturze, przygotowane było bez liku napojów i jadła tak wybornego, że nawet sam mistrz Makłowicz by się nie powstydził. Wytrawni żeglarze ze smakiem degustowali liczne potrawy: kociołki z ziemniakami po cabańsku, bigos mazurski, golonki w piwie, sandacze w ziołach, pierogi giganty, słabe i mocne napitki.

Jednak bez względu na to jak atrakcyjne były wieczory, umiejętności uczestników w regatach, szczególnie rano, stały zawsze na wysokim poziomie. Pierwszeństwem na starcie i na mecie nie rządził przypadek. Skipperzy oprócz umiejętności taktycznych wykorzystywali wszelkie osiągnięcia techniki i tradycji żeglarskiej. Obok telefonów GSM, usług SMS, GPRS i odbiorników GPS korzystali z rad szamanów zaklinających wiatr, przepowiadających szkwały i odbicia wiatru od brzegów. A wszystko po to aby zdobyć złotego koloru Przechodni Puchar Dziekana OIRP w Warszawie przez niektórych uznany za podobny do słynnego "dzbanka" - "Pucharu Ameryki" najstarszego i najbardziej magicznego trofeum w sporcie, pożądanego przez wszystkich żeglarzy regatowców.

Po trzech wyścigach powstał pierwszy w Korporacji Radców Prawnych ranking Skipperów: 1. Aleksander Skibicki (Gdańsk); 2. Iwona Rejmer (Gdańsk) 3. Igor Bąkowski (Warszawa) / Kacper Winiarczyk (Giżycko) - młody zawodowy skipper wynajęty przez załogę z Warszawy; 4. Marcin Sitek (Warszawa); 5. Edward Kamionka (Olsztyn) oraz wielu doskonałych żeglarzy - sług Temidy, którym Posejdon i Eol tym razem byli mniej przychylni.

Przechodni Puchar Dziekana OIRP w Warszawie trafił na rok do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Nastroje wśród regatowców z Izby Warszawskiej są w związku z tym wojownicze, i zapowiada się ostra walka o to aby Puchar Dziekana OIRP w Warszawie wrócił za rok na swoje miejsce. Wszyscy uczestniczy zapowiedzieli swój udział w przyszłorocznych regatach i zgodnie stwierdzili, że w korporacji narodziła się nowa świecka tradycja.

Marcin Sitek

p24hUWAGA!
Na terenie Centrum parkowanie pojazdów jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych płatnych miejscach postojowych.

Odwiedziło nas

Dzisiaj63
Wczoraj182
W tym tygodniu441
W tym miesiącu4579
Od 1 stycznia 2015221401

Aktualnie

4
odwiedzających

środa, 22, styczeń 2020

kng

triada

pzzn

msz